Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Podpora podnikání a inovací

V prostoru bohunického kampusu Masarykovy univerzity začíná vyrůstat nový Biology park Brno. Nabídne prostory pro špičkový výzkum, většinou firmám, které si samy podobné vybavení nemůžou dovolit.

Ve Žďáře soudí distributora metylu

Případ otravy metanolem, který skončil smrtí jednoho člověka, začal dnes rozplétat okresní soud ve Žďáře nad Sázavou. Na lavici obžalovaných je sedmatřicetiletý obchodník Miloš Straka z Bobrové na Žďársku.

Výluka komplikuje dopravu na Prostějovsku

Na výluky a náhradní spoje se musí tento týden připravit lidé, kteří cestují po trati mezi Prostějovem a Nezamyslicemi. Na 5 dní železničáři tento úsek uzavřeli. Vlak nahradí autobusy.

Nový generátor pro Dukovany

JE v Česku investují miliardy do zabezpečení - vyplynulo to ze zátěžových testů. Nový diesel generátor už testují v Temelíně. Do Dukovan přivezli speciálně vyrobený motor - za stovky milionů korun - dnes.

20 000 metalistů opouští Vizovice

Metalovou smršť vystřídalo ticho. Ve Vizovicích na Zlínsku skončil čtyřdenní Masters of Rock. Na největší festival tvrdé hudby přicestovalo víc než 20 tisíc lidí z celé Evropy.

Nebezpečná křižovatka v opravě

Nejnebezpečnější křižovatka v České republice se ode dneška přestavuje na kruhový objezd. Jde o křižovatku u Lipníku nad Bečvou, kde za posledních osm let bouralo téměř osmdesát řidičů.

První výsledky žní

Letošní žně zatím jihomoravským zemědělcům velkou radost nedělají. Podle prvních výsledků budou výnosy nižší než v předchozích letech. Platí to hlavně u ozimmé pšenice. Té bude v některých okrese až o třetinu míň.

Baclofénové pumpy

Už stovka Čechů má voperovanou takzvanou baclofénovou pumpu – strojek, který pumpuje přímo do míchy látku, která uvolňuje svaly. Hodí se pro pacienty po úrazech, s roztroušenou sklerózou nebo po dětské mozkové obrně.

Proměna klentnického údolí

Neutěšené údolí klentnického potoka prochází razantní proměnou. Z pralesa se stává ovocný sad. Náš štáb si dnes prošel jak část divočiny, tak už obnovené hrušňové sady.

Poslední sympozium v Lužicích

Už deváté léto po sobě předvádějí mladí sochaři v Lužicích na Hodonínsku, co umí – ze dřeva a kamene tam pro obec vytvářejí plastiky. Tentokrát naposled – sochařská sympozia už splnila svůj účel.

Přehrát vše
Stopáž27 minut
Rok výroby 2014
 P ST