Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

V obcích chybí bankomaty

Vybrat si hotovost - pro lidi z měst služba, která je kdykoliv dostupná. Pro obyvatele vesnic to ale taková samozřejmost nebývá - bankomat v řadě obcí nemají, a za nejbližším musejí dojíždět i desítky kilometrů.

Další kontroly hazardu

Desítky heren už zkontrolovali brněnští strážníci. Dohlížejí na dodržování vyhlášky z letošního ledna, která reguluje hazard v Brně. Dnes se poprvé přesunuli i do městské části Brno-střed.

Výroba domácích pálenek

Začala sezóna pro pálenice - první z nich spouštějí výrobu destilátů. Do jejich pořadníků se teď hlásí pěstitelé třešní. Celkově bude letos ovoce skoro o polovinu míň.

Péče o exotická zvířata

Veterináři z celého světa se v Brně učí ošetřovat exotická zvířata. V každoročním letním kurzu jim odborníci z Veterinární a farmaceutické univerzity radí třeba, jak operovat nemocnou želvu, nebo jak se dělá rentgen papouškovi.

Lihový boss vypovídal

Radikální zvrat v lihové kauze. Za vším stojí doznání Radka Březiny k obřím obchodům s lihem. Přiznal, že mu patřily podzemní lihové sklady,stejně jako likérka Drak.

Nová věž na kapli na Santonu

Měděnou věž na kapli Panny Marie Sněžné na kopci Santon teď nahrazuje věž nová.

Ministerská obhlídka památek

Na návštěvu jižní Moravy dnes dorazil ministr kultury – křesťanský demokrat Daniel Herman. Plánuje navštívit tamní památky.

Prázdniny v regionu

Na závěr pro vás máme další díl letního seriálu Prázdniny v regionu - tentokrát přinášíme inspiraci na výlet vhodný pro rodiny s malými dětmi.

Přehrát vše
Stopáž27 minut
Rok výroby 2014
 P ST