Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Lidé v regionu mění nákupní zvyky

Místo do přírody výlet mezi výlohy obchodních domů. Pro spoustu lidí typický program na víkend. Nákupní centra mění životní styl. Náš štáb dnes navštívil vesnici, ve které není jediná prodejna. Téma Událostí v regionech.

Trestní oznámení na zaměstnance Olomouckého kraje

Hejtman Olomouckého kraje podá trestní oznámení na dva bývalé zaměstnance tiskového odboru. Tomáš Kocych a Ivo Heger měli být spojeni s firmami, které od úřadu dostávaly statisícové zakázky - v řadě případů předražené.

Nový Úřad práce v Brně otevřel veřejnosti

Úřad práce v Brně dnes otevřel novou budovu v Polní ulici. Stavba za 180 milionů korun má pojmout většinu oddělení, zatím rozptýlených po městě do sedmi různých budov.

Žďárské náměstí obsadili archeologové

Největší archeologický průzkum v dějinách Žďáru nad Sázavou je teď v plném proudu na tamním náměstí. Odborníci tam během generální rekonstrukce odhalili pozůstatky osídlení sahající až do 13. století.

Úředníci kontrolovali marihuanu z Holandska

Zástupci Státního ústavu pro kontrolu léčiv na inspekci ve Slušovicích na Zlínsku kvůli léčebnému konopí. První várku rostlin dorazila do České republiky z Nizozemí.

Sousedský spor o letištní plochu

Ve Zbilidech na Jihlavsku se vyostřují spory okolo pozemku využívaného jako polní sportovní letiště. V jeho okolí někdo stále likviduje vzrostlé, ale i nově vysázené stromy a teď také zničil plot kolem lesní školky.

Tři sta studentů vyhnal požár z kolejí

300 evakuovaných zahraničních studentů a škoda za stovky tisíc korun. Takové jsou následky dnešního ranního požáru na kolejích brněnské Masarykovy univerzity v ulici Vinařská.

Zlín vystavuje 128 filmových klapek

Ve Zlíně vystavují umělecky ztvárněné filmové klapky. Letošní kompletní kolekci oblíbených symbolů dětského festivalu si lidé můžou prohlédnout v obchodním a zábavním centru naproti zlínské radnici.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST