Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Pouliční prostituce

Před dvěma dny jsme upozornili na problém, jak snadno se v Brně dají opatřit drogy. Tentokrát nabízíme pohled na jiný nešvar - město bojuje taky s pouliční prostitucí. Téma pro dnešní Události v regionech.

75 let od zahájení stavby dálnice Vratislav-Brno-Vídeň

Německá dálnice zůstala nedokončená, její nástupnicí - zhruba ve stejné trase - má být R43.

Pravěké sídliště na dně přehrady

Po víc než půl roce se na dno přehrady Mohelno na Třebíčsku vrátili archeologové. Díky odstávce tamní vodní elektrárny mohli pokračovat v průzkumu dvacet tisíc let starého sídliště. Pod hladinou přehrady ho objevili loni.

Včely kočují po sadech jižní Moravy

Včel na jižní Moravě ubývá. Teď to začínají pociťovat i sadaři. Včely totiž na jaře nedokážou létat na delší vzdálenosti. Majitelé sadů si proto častěji nechávají na několik týdnů přivézt celý úl.

Oprava hráze Podhradského rybníka

Povodí Moravy opravuje hráz Podhradského rybníka v Plumlově na Prostějovsku. Rybník přitom před dvěma roky prošel kompletní revitalizací. Těsně po jeho napuštění ale vodohospodáři zjistili, že hráz kvůli poškození prosakuje.

V Podyjí přibývají ovocné sady

Podoba Národního parku Podyjí se pomalu mění. Přibývají tu ovocné sady, ve kterých si na podzim při výletech lidé budou moci natrhat jablka, hrušky, švestky nebo meruňky.

Vystava soch nevidomých autorů

I nevidomí sochaři umí věrně ztvárnit portréty lidí ze svého okolí. K zachycení podoby přitom - samozřejmě kromě zraku - často nepoužívají ani hmat. Jejich díla je možné vidět v Místodržitelském paláci v Brně až do 1. května.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST