Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Stížnosti na tempo oprav dopravní tepny

Už tři týdny je kvůli opravě uzavřená ulice Milady Horákové v centru Brna. A ještě rok a čtvrt zavřená zůstane. Optikou kolemjdoucích a obyvatel ulice zbytečně dlouho. Dělníků je podle některých lidí na stavbě málo.

40 milionů korun pro ICRC

Bez pomoci ministerstva by centrum přišlo o spolupráci s prestižní americkou Mayo klinikou.

Smrtící návnady pro psy v Třebíči

Otrávené návnady na psy děsí obyvatele jednoho z třebíčských sídlišť. Za poslední dva dny jich našli v trávě mezi domy rozházené desítky - jednu během natáčení objevil i štáb České televize.

Trest pro zapomětlivého soudce

Čtyři měsíce musel strávit ve vězení muž, kterého tam neprávem poslal soudce Milan Ferenc. Vztahovala se na něj totiž loňská prezidentská amnestie.

14. ročník Noci s Andersenem

Noc s Andersenem počtrnácté. 1391 knihoven v 16 zemích světa dnes nebude mít zavřeno, právě naopak. Knihovny tak oslaví výročí narození krále dětské pohádky Hanse Christiana Andersena a taky Mezinárodní den dětské knihy.

Vzniká digitální mapa hřbitovů

Nad jedenáctkou brněnských hřbitovů v těchto dnech krouží bezpilotní letadlo. Pořizuje snímky jednotlivých hrobů - z těch pak vznikne digitální mapa, která ulehčí hledání hrobů jak úředníkům, tak pozůstalým.

Výstava ukáže vojenský prostor

Na blanenském zámku se lidé dozvědí o místním vojenském prostoru - věnuje se mu nová výstava. Vojáci cvičí na Drahanské vrchovině už zhruba osmdesát let a hranice jejich území se v průběhu času měnily.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST