Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Region Slovácko se topí v dluzích

Měl přinést prestiž - místo toho projekt Region Slovácko končí milionovými dluhy. Sdružení založila města na Hodonínsku kvůli propagaci regionu.

Výtvarník: Ve Valticích zničili obrazy za 3,5 milionu

9 obrazů ztraceno nebo zničeno. Materiální škoda? 3,5 milionu - škoda umělecká nevyčíslitelná. 8 let práce výtvarníků z celé Střední Evropy je pryč. Jejich díla už v zámku ve Valticích nejsou.

Jarní přípravy na brněnské přehradě

Vodohospodáři se na brněnské přehradě začali připravovat na nadcházející sezónu. Potápěči narovnají celkem dvacítku aeračních věží, které byly zazimovány.

Recesisté vydávají Karty Krňana

V neděli to budou přesně čtyři roky, co vedení města vybralo nový slogan - Žít Brno. Zatímco město ho do své propagace prosazuje pomalu, oblíbený je u recesistů.

Obce na Slovácku nakoupí postele.

Uherskohradišťské nemocnici chybí moderní polohovací postele. Některá lůžka přitom pacientům slouží i 30 let. Teď se nemocnici rozhodli pomoci starostové okolních města a vesnic.

Macocha je nově přístupná i vozíčkářům

Od konce března se lidé na invalidním vozíku podívají až na dno propasti Macocha. Jeskyňáři za víc než milion korun upravili původní trasu tak, aby byla schůdná i třeba pro matky s kočárky.

Studánky na Bystřicku čeká obnova

Celkem osmadvacet studánek se letos chystá opravit místní skupina - Zubří země na Bystřicku. Většinu z nich vytipovali sami lidé žijící v regionu.

Brno slaví sto let od narození Bohumila Hrabala

Živelně a bezprostředně - tak jak Bohumil Hrabal žil a jak by si to přál. Sté výročí od narození jednoho z nejvýznamnějších českých literátů dvacátého století dnes oslavili brněnští umělci happeningem.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST