Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Lidí s tzv. úřední adresou přibývá

Žijí doma, ale bydliště mají na radnici. Počet lidí s úřední adresou se za posledních pět let zdvojnásobil. Nejvíc – téměř šestapadesát tisíc jich žije právě v Jihomoravském kraji. Někteří si adresu změní dobrovolně, jiní nemají na vybranou.

Kauza metanol: vypovídaly oběti

Lidské osudy, do kterých fatálně zasáhl jedovatý alkohol. Šest lidí dnes vypovídalo před zlínským soudem. Nekolkované lahve koupili ve večerce na sídlišti Jižní svahy ve Zlíně

Kraj nabízí Amazonu pozemky u letiště

Nové místo pro sklad Amazonu - pozemky jihomoravského kraje u letiště v Tuřanech. Hejtman Michal Hašek dnes potvrdil informace České televize a novou lokalitu představil v Brně zástupkyni společnosti Amazon. Ta se k nabídce vyjádří příští týden.

Sport pro děti z vyloučených lokalit

Sport jako únik z chudoby, cesta k uznání i vlastnímu sebevědomí. Pravidelné sportovní tréninky pomáhají taky dětem ze sociálně vyloučených lokalit. Upozornit na to má i výstava s názvem "Svět bez hranic. Romové a sport" v Brně.

Boj měst s reklamami a poutači

Radnice ve Veselí nad Moravou začala kontrolovat reklamu ve městě. Některé poutače totiž svým umístěním odporují vyhlášce, jiné dokonce zákonu. Tak jako tak vadí lidem a můžou být i nebezpečné.

Nový prezident Agrární komory

Prezidentem Agrární komory se dnes stal prezident Potravinářské komory a bývalý ministr zemědělství Miroslav Toman. Po devíti letech vystřídá Jana Velebu.

Archeologové dokončili výzkum ve Štípě u Zlína

Skoro rok pátrali po kosterních pozůstatcích středověkého šlechtického rodu Nekešů. A doufali, že hroby odkryjí právě pod oltářem uvnitř gotické památky.

Hořká komedie Bůh masakru

Čtyři postavy stupňují vzájemný konflikt - z předstírané pohostinnosti k nesnesitelným hádkám kvůli maličkostem. Soubor uvede hru francouzské autorky v premiéře v pátek v Mahenově divadle v Brně.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST