Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Konec škrtů kvůli kanalizaci?

Po dvou letech úspor si některé brněnské příspěvkové organizace můžou oddechnout. Město jim na roky 2012 a 2013 snížilo příspěvek o 20 %. Ušetřené peníze potřebovalo na dostavbu kanalizace. Teď radnice dotaci znovu navýšila.

Úplatky Radka Březiny

Radek Březina - stíhaný pro miliardové daňové úniky při obchodování s lihem - v hlavní roli dosud neznámého případu pokusu o uplácení. Soud dnes projednal jeho údajný úplatek vrchnímu dozorci za zprostředkování mimořádné návštěvy.

Smuteční síň na znojemském hřbitově se dočkala opravy

Dělníci začali opravovat smuteční síň ve Znojmě. Kompletní rekonstrukce za víc než deset miliónů korun potrvá do konce srpna. Do té doby se pohřby přesunuly do kostela svatého Michala.

Problémy Klokánků

Místo tří let - nově každý půl rok budou soudy rozhodovat o dětech, které se po prvním lednu letošního roku dostanou do krizového centra Klokánek. Takový výklad nového občanského zákoníku vypracovala komise ministerstva spravedlnosti.

Vinaři využívají i zbytky po výrobě vína

Jihomoravští vinaři po vzoru zahraničních kolegů zkouší, jak využít révu od zrnka až po slupku. Z toho, co dřív končilo v odpadu připravují oleje, melou mouku a ořezky z vinice dokonce topí.

Kouzlo starých map

Vlastivědné muzeum v Olomouci připravilo výstavu spolu s kartografy ze zdejší Univerzity Palackého. K vidění jsou zde desítky historických map, atlasů a glóbů.

Hamiltonův provaz bude mít premiéru v Brně

Brněnské divadlo Reduta uvede v pátek v české premiéře divadelní hru - Provaz. Na námět Patricka Hamiltona ji zrežíroval Ondřej Elbel.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST