Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Zastupitelé Amazon v Brně odmítli

Brněnští zastupitelé dnes prakticky odmítli stavbu centra Amazon ve městě. Neschválili totiž smlouvu o odprodeji pozemků developerovi stavby. Téma pro dnešní Události v regionech

Znojemská nemocnice dokončuje další velké opravy

Rozsáhlá rekonstrukce znojemské nemocnice pokračuje - letos přibudou nové operační sály, ARO a psychiatrie. Budovu z roku 1973 dělníci zateplí a vymění okna.

Malíř dává šanci sociálně vyloučeným

Z malíře amatérským sociálním pracovníkem - takovou změnu profese prožívá Petr Mirčev z Třeště na Jihlavsku. Ve starém bytovém domě ubytovává sociálně vyloučené seniory s problémovou minulostí a dává jim tak naději na důstojnější stáří.

V Podyjí nechtějí větrné elektrárny

Dnes mohli lidé naposledy posílat připomínky k dolnorakouskému územnímu plánu. Na tamní vládu míří petice obyvatel Znojemska, kteří nechtějí větrné elektrárny v pohraničí.

Kam na lyže o jarních prázdninách

Školákům na jihu Moravy začínají jarní prázdniny. Pokud je budou chtít strávit na lyžích, nemusejí jezdit daleko.

Gregoriánský chorál otevřel cyklus koncertů staré hudby

Letošní cyklus koncertů staré hudby v Brně otevřela cembalistka Barbara Maria Willi. Ta už pojedenácté publiku představuje hudební klenoty z první poloviny minulého tisíciletí.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST