Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Volby 2013

Obce a města dnes zveřejnily seznam volebních místností a sestavené by měly být i volební komise. Dneškem se také začaly vydávat voličské průkazy pro ty, kteří nemohou volit v místě svého bydliště.

Malé likérky mají problémy

Metanolová aféra má stále dozvuky. Aktuálně u malých výrobců lihovin. Ti se bouří proti povinným kaucím, které jim do budoucna umožní výrobu a prodej alkoholu.

Laserové operace očních vad

Ročně tyto bezbolestné zákroky podstoupí desítky tisíc pacientů. Oproti předchozím letům jejich počet výrazně vzrostl. Moderní lasery totiž dokážou jejich problém vyřešit za pár minut.

Poškozené stavidlo ohrožovalo Letovice

V Letovicích na Blanensku hrozí protržení hráze na řece Svitavě. Ta má poškozené stavidlo. Hasiči vodu celý den odčerpávají, aby snížili hladinu za hrází.

Konec archeologického provizoria

Archeologové v Mikulčicích na Hodonínsku získali novou základnu. Stavba unikátního centra stála Akademii věd 100 milionů korun. Původní budova z roku 1954 před šesti lety kvůli technické závadě shořela.

Potápění sektu

A o víně ještě jednou - vinaři dnes do Vranovské přehrady potopili desítky lahví sektu.

Krize beze smyslu

Východočeská galerie Luxfer se na tři týdny přestěhovala z České Skalice do Brna. Nejnovější výstava nazvaná Krize beze smyslu představuje mladé tvůrce, kteří se inspirují surrealismem.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2013
 P ST