Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

"Tajná" výběrová řízení

Brno dál tají jména lidí, kteří se hlásí do konkurzů na vedoucí pozice v příspěvkových organizacích, zveřejnit nechce ani koncepce, se kterými se kandidáti o důležité posty ucházejí. Aktuálně se to týká třeba výběru nového ředitele Národního divadla.

Výběrová řízení očima právníka

Opravdu nemohou radnice údaje z výběrových řízení zveřejňovat? Anebo je to výmluva?

Zlínem na zelenou

Vozy hromadné dopravy se domlouvají se semafory, aby jim rozsvítily zelenou. Tak by se dalo nejsnáz popsat zařízení, které právě testuje zlínský dopravní podnik. Chce tím šetřit čas a náklady, ale taky nervy cestujících i řidičů na křižovatkách.

Kde končí zabavený kontraband a drogy?

Skoro půl tuny drog dnes za přísných bezpečnostních opatření likvidovali zaměstnanci vyškovské spalovny – právě tolik jich za posledních pět měsíců zabavila policie na jihu Moravy, Vysočině a ve Zlínském kraji.

Autosalon začal

V české premiéře se v Brně představila nová Škoda Octavia Combi a i další novinky z vyhlášené automobilové přehlídky v Ženevě. Na výstavišti začal jedenáctý ročník veletrhu Autosalon Brno

Hasiči vytvoří pomník padlým druhům

Pocta po 11 letech - dva hasiči, kteří přišli o život, když zachraňovali ostatní z hořícího kasina, se dočkají důstojné vzpomínky. Pomník připomene oběti tragického požáru u brněnského hlavního nádraží.

Cíle současných architektů

Zaujmout, ohromit, strhnout pozornost. To jsou podle Osamu Okamury úkoly současných architektů.

Hotel Dukla - jeden zájemce

O blanenský hotel Dukla, kterého se město snaží zbavit, projevil zájem jeden investor. Jméno zatím skrývá obálka, stejně jako plány, se kterými do výběrového řízení šel.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 P ST