Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Soudy po amnestii

Desítky tisíc spisů museli od začátku ledna zpětně projít soudci v jihomoravském kraji kvůli novoroční prezidentské amnestii. Teď hlásí - téměř hotovo.

Místo jiného tarifu nový dodavatel

Desítky lidí ve Vyškově rozladilo chování dealerů společnosti Comfort Energy nabízejících nové smlouvy na dodávky elektřiny. Podle zákazníků totiž obchodníci budili dojem, že jde pouze o změnu tarifu nikoli přechod k jinému dodavateli.

Řidič, který vybrzdil autobus, jde za mříže

Brněnský soud poslal na dva roky do vězení řidiče, který vybrzdil autobus. V něm se tehdy vážně zranila jedna žena.

Prodá obec les kvůli školce?

Malá vesnice Zlámanec na Uherskohradišťsku řeší delikátní dilema. Bude mít les nebo mateřskou školu? Právě na opravu zastaralé školky vesnici chybí 3 miliony korun. Peníze chtěla radnice získat z prodeje obecního lesa.

Přepadení jako z akčního filmu - v Přemyslovicích na Prostějovsku

Auto bezpečnostní agentury přepadli ráno v Přemyslovcích na Prostějovsku maskovaní lupiči. Podle informací policie z něj ukradli desítky milionů korun.

Explozi domu ve Frenštátě nezpůsobily propan butanové lahve

Výbuch a požár domu ve Frenštátu pod Radhoštěm nezpůsobily propan butanové láhve. Dnes to potvrdili hasiči. Plyn - podle nich - unikal z rozvodů v domě. Policie zatím ani nemá jasno, v počtu obětí.

Filharmonie hraje Queeny

Ojedinělý hudební zážitek - spojení rocku a symfonické hudby - nabízí brněnská filharmonie. Dnes a zítra odehraje dva koncerty plné melodií britské skupiny Queen.

Filharmonie hraje rockové hity

Brněnská filharmonie láká mladé posluchače na hity od rockových kapel. Do svého repertoáru zařadila například hity slavné britské skupiny Queen.

Nový Zetor Major

Návrat legendy. Zetor major nahrazuje původní model. Brněnský podnik začíná po několikaleté odmlce vyrábět kdysi nejoblíbenější stroj mezi zemědělci. Původní se začal vyrábět už v 60. letech.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 P ST