Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Samostatné obce poprvé zasedají

Krhová a Poličná - dříve části Valašského Meziříčí jsou nyní samostatné. Dnes proběhlo ustavující zastupitelstvo.

Co předcházelo odtržení Poličné a Krhové

Podnětem pro odtržení bylo zrušení škol v místních částech. Obyvatelé se v referendu rozhodli pro osamostatnění od Valašského Meziříčí.

Pěstouni a novela zákona

Pěstounská péče - jiný život, jiné hodnoty. Doteď ale tato cesta představovala pro náhradní rodiče spíš překážkovou trať. To má změnit novela zákona, kterou i přes kritiku části veřejnosti a veto prezidenta, prosadilo ministerstvo sociálních věcí.

Co s volebními lístky?

Po prezidentských volbách zbylo přes osmdesát milionů nepoužitých hlasovacích lístků. Ty teď zamíří ke skartaci nebo do sběru. Lístky, kterými voliči hlasovali pro své kandidáty, musí úřady ještě měsíc archivovat.

Požár haly v Moravanech hasiči likvidovali tři hodiny

V Moravanech u Brna začala dnes krátce před desátou hodinou hořet průmyslová hala. V budově skladovala nábytkářská firma materiál. Hasiči po příjezdu do areálu vyhlásili druhý pohotovostní stupeň.

Sněžný drak

Česká televize dokončila novou pohádku. Na neveřejné projekci ji představil režisér Eugen Sokolovský mladší. Pohádku natáčelo brněnské televizní studio se odehrává na známých turistických místech jižní Moravy.

Ústavní soud rozhodoval o kompenzaci za chybu lékařů

Ústavní soud otevřel novou cestu pacientům, které poškodily vážné chyby lékařů. Kromě jednorázového odškodnění za zničené zdraví mohou příbuzní od nemocnic žádat i pravidelnou kompenzaci za opatrování nemocného.

Na jižní Moravě stoupá počet případů šikany

Za poslední rok narostl počet případů šikany na jižní Moravě téměř o třetinu. Překvapivě to není způsobeno větší agresivitou dětí, ale tím, že se díky dobré prevenci daří případy šikany odhalovat častěji než dřív.

Majitel vyměnil okna na památce bez povolení - není to poprvé

Šest původních oken budovy s kavárnou Savoy v Brně nahradila nová. Dům v centru Brna je přitom památkou a takový zásah je podle odborníků nepřípustný.

Ledopád v Pulčínských skalách

Karamelově zbarvený ledopád, to je zimní rarita kaňonu uprostřed nepřístupné krajiny. Do prostoru je možné vstoupit pouze během tří zimních měsíců. Podíváme se tam s redaktorem Josefem Kvasničkou.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 P ST