Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Brněnský soudce Jiří Pešek musí odložit talár

Dnes mu bylo doručeno rozhodnutí Ministra spravedlnosti, které Peška až do vyřešení případu zprostilo funkce. Soudce městského soudu je obviněn ze zneužívání pravomocí a zasahování do práce svých kolegů.

Novinky v metanolové kauze

První účet causy jedovatého alkoholu. 124 otrávených, 32 obviněných. To vše do 31. prosince loňského roku, striktně stanovené datum má umožnit rychlejší zahájení soudu v této hlavní, tzv. zlínské, větvi výjimečné tuzemské kriminální causy.

Spory o úložiště radioaktivního odpadu

Obce na Žďársku už přestávají být nakloněné zřízení úložiště radioaktivního odpadu v lokalitě Kraví hora. Odvolávají své původní přísliby spolupráce se Správou úložišť a zlobí se, že stát v průběhu procesu mění pravidla hry.

Kvůli vadné kanalizaci se propadla silnice

Včera o půlnoci se tam propadl kus silnice, pod ní pak našli technici vodáren zhruba tři metry hluboký kráter. Policie proto odklonila veškerou dopravu.

Archeologové versus detektoráři

Kdo s koho – takovou hru hrají archeologové s amatérskými hledači, kteří procházejí historicky významné lokality s detektory kovů a odnášejí z nich cenné nálezy.

Problém ZOO Brno vyřešen?

Brněnská Zoologická zahrada se snad brzy zbaví svého největšího handicapu. Parkovací místa by zvládl sečíst i školák v první třídě. Před lety se mluvilo o navýšení kapacity o 300 míst, teď je ve hře alespoň 70.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 P ST