Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Škody napáchané požárem ve Zlíně

Ničivý požár ve Zlíně atakuje hranici 500 milionů korun. Část někdejšího skladu elektroniky půjde k zemi.

Požár ve Zlíně - aktuálně

Josef Kvasnička i dnes po celý den mapoval práci hasičů a taky vyšetřovatelů.

Prezidentské volby

Historické volby začnou zítra po celé České republice. Lidé si poprvé budou moci zvolit prezidenta země.

Burcování veřejnosti k účasti ve volbách

Vyburcovat veřejnost k účasti ve volbách se snaží pětatřicetiletý Pavel Jankovský z Prahy. Tento týden přijel na Moravu a zpátky do Čech se chce dostat po svých - zhruba 700 kilometrů poběží.

Spor o příjezdovou cestu

50 tisíc korun ročně budou zřejmě platit Bučovice majiteli pozemku, po kterém vede přístupová cesta k tamnímu koupališti. Silnici a část parkoviště totiž město vystavělo a zkolaudovalo na cizím pozemku.

Salon vín

Odborní degustátoři dnes odpoledne v Mikulově rozhodli o nejlepším domácím vínu pro rok 2013. O titul z této nejprestižnější tuzemské soutěže usilovalo více než šestnáct set přihlášených vzorků.

Počasí komplikuje dopravu

Mlha, sníh a ledovka zkomplikovaly dnes ráno cestu do práce lidem na Olomoucku. Hned tři hromadné dopravní nehody zablokovaly hlavní tahy v kraji.

Kontejnerové překladiště

Rekonstrukce dálnice D1 výrazně ochromí kamionovou dopravu. Velká část zboží se tak místo po silnici bude přepravovat po kolejích.

Miss Earth nabírá síly na jižní Moravě

Jižní Moravu na pár dní zdobí nejkrásnější žena země. Miss Earth Tereza Fajksová s rodinou a přítelem nabírá síly na své povinnosti, které jí výhrou v soutěži koncem roku přibyly.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 P ST