Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Ohnivé drama ve Zlíně

Sklad elektroniky v areálu bývalých obuvnických závodů se vznítil nad ránem.

Požár v areálu bývalého Svitu je lokalizován, škody jsou vysoké

Hasiči zasahují u velkého požáru skladu společnosti HP Tronic Zlín v areálu bývalého Svitu ve Zlíně. Hasiči vyhlásili čtvrtý, nejvyšší stupeň požárního poplachu. Kolem poledne se jim asi po 11 hodinách zásahu podařilo požár lokalizovat.

Aktuální situace na místě

Hasiči bojují s plameny už 18 hodin.

Přehled největších požárů za poslední dva roky

Nejničivější požáry: Chropyně, Bzence, Brno - tržnice Olomoucká.

Tendr na právní služby za 5 milionů korun

Poté, co loni Nejvyšší správní soud zrušil zásadní dokument Jihomoravského kraje - Zásady územního rozvoje, se kolečko k jeho vytvoření rozbíhá znovu. Hejtmanství už ale zase sklízí kritiku - tentokrát za to, že vypsalo pětimilionový tendr.

Před půl rokem odstartoval web Potraviny na pranýři

Na je něm skoro 800 druhů zboží, u kterého za tu dobu potravinářská inspekce odhalila nějakou vadu. Seznam nekvalitních potravin si prohlédlo už jeden a půl milionu lidí.

ICRC se rozjíždí

Mezinárodní centrum klinického výzkumu ICRC v Brně ožívá. Do nové moderní budovy se přestěhovalo první zdravotnické pracoviště

Hluk na náměstí

Bouřlivé oslavy při finálových zápasech hokejové Komety mají dohru. Agentura, která pořádala na náměstí Svobody velkoplošné projekce, dostala pokutu za překročení limitů hluku. Případ znovu otevřel otázku povolování podobných akcí v centru města.

Brněnský dopravní podnik žaluje vandaly

Řádění vandalů už stálo brněnský dopravní podnik skoro padesát milionů korun. A dopravce teď v nekonečném boji přešel do protiútoku - s kamerovým systémem a za pomoci policie.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 P ST