Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Procházka po D8

Poslední nedokončený úsek dálnice D8 mezi Ústím nad Labem a Lovosicemi se na pár hodin otevřel – lidé si ho mohli projít pěšky.

Rekonstrukce hlavní třídy Vrchlabí

Kromě dopravních komplikací ztěžují práce život i majitelům zdejších obchodů a restaurací. Kvůli rozkopané ulici jim ubývají zákazníci.

Na letní brigády času dost

Začít hledat brigádu v dubnu – nejvyšší čas. To platilo podle agentur dřív. Teď mají ale objednávky jen na pár dní dopředu. Podle personalistů se už nestačí spoléhat jen na agentury.

Úklid v Moravském krasu

Moravský kras je po dnešku ještě lákavějším místem k jarnímu výletu. Stovky dětí totiž v chráněné oblasti po turistech vysbíraly všechny odpadky a zaplnily jimi několik kontejnerů.

Připomínka osvobození Kvildy

Šedesáté osmé výročí osvobození si dnes připomněli v jihočeské Kvildě na Šumavě. Boj o Kvildu patřil k těm prvním, které svedli američtí vojáci na území tehdejšího okupovaného Československa.

750 let kláštera ve Zlaté koruně

Dnes ho spravuje Národní památkový Ústav a pro letošní výroční sezónu připravil pestrý celosezónní program. Například tento víkend zdobí klášter stovky lilií.

Chráněná dílna se bojí o svoji budoucnost

Dochází jí totiž elektroodpad, který už několik let separuje. Dílně ho zajišťovala Společnost Asekol. Ta jí ale vypověděla smlouvu.

Policisti kontrolovali kamiony

Měli podezření, že někteří polští řidiči vracející se na víkend domů, porušují předpisy. Aby se včas dostali do cíle, dopují se návykovými látkami.

Barokní kostel zachráněn

V Radhošti u Vysokého Mýta zachránili barokní kostel svatého Jiří s přilehlou dřevěnou zvonicí. Obnovu chátrající památky umožnily peníze z evropských fondů, ale taky příspěvky a ochota místních lidí.

Křest brněnských ledních medvíďat

Lední medvíďata z brněnské Zoo už znají svá jména. Vybrali jim je vybrali lidé ve veřejném hlasování. Kometa s Nanukem se tak dnes dočkali i slavnostního křtu.

První letošní vyjížďka ostravských veteránů

Na Slezskoostravském hradě byla k vidění zhruba stovka naleštěných strojů. Ty se předvedly taky v centru města při společné jízdě do Dolní oblasti Vítkovic.

Sraz veteránů na Sychrově

Americké vozy z padesátých, šedesátých nebo sedmdesátých let vynikají elegantní karoserií a silným, ale nenasytným motorem.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 P ST