Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Nové volby ve Hnačově

Od posledních komunálních voleb už počtvrté. Z neutěšené situace v obci s necelou stovkou voličů dokonce vloni vzešli dva starostové a muselo zasáhnout ministerstvo vnitra.

Otevřená další část cyklostezky

Cyklisty, ale i pěší, chce nalákat na spojení krásné přírody a památek. Jiný úsek stezky má ale i své odpůrce. Obyvatelé Loužku si ji ve vesnici nepřejí.

Zájem cizinců o Česko roste

Počet těch, kteří sem přicházejí pracovat, dosáhl úrovně před hospodářskou krizí. Podle odborníků pomáhají cizinci vyrovnávat úbytek obyvatel zapříčiněný nízkou porodností.

Testovací provoz nového domu v Olomouci

V takzvaném Namiru v Hynaisově ulici zatím funguje jen parkovací dům. Uvedení do plného provozu zatím brání jednání města s investorem.

Další akce Kateřiny Šedé v Bedřichovicích

Náměstí jako v Londýně plánuje postavit v Bedřichovích na Brněnsku jedna z nejvýraznějších českých výtvarnic - Kateřina Šedá. Jde o další část jejího pětiletého projektu s touto jihomoravskou obcí.

Neznámý dokument Jana Špáty

Našli ho při úklidu v kině v Novém Městě nad Metují. Film Neděle je 70milimetrový. Jan Špáta ho natočil před 48 lety.

Po stopách výsadkářů

Podvečer a noc na dnešek v Hostišové na Zlínsku patřil desátému ročníku nočního vzpomínkového pochodu po stopách české výsadkové skupiny Clay Eva.

Chataři a chalupáři otevřeli sezónu

Větrání, vymetání pavučin a kontrola toho, co poničila zima, byly ty hlavní činnosti, které dnes milovníky klidu a pohody nejčastěji zaměstnávaly.

Nepřístupné znojemské památky se mimořádně otevřely veřejnosti

Nahlédnout za brány památek, které jsou běžně nepřístupné, dnes mohli zájemci ve Znojmě. O mimořádně otevřený Loucký klášter a bývalý pivovar byl velký zájem.

Vodáci zahájili sezónu

Dopoledne odemkli Vltavu a zhruba dvě stovky jich vyrazily na první jízdu z Vyššího Brodu do Rožmberka.

Otevřený tankodrom v Milovicích

V Milovicích opět burácely tanky. Začala sezona na tamním tankodromu, stovky lidí tam viděly ukázky vojenské techniky i rekonstrukce bitev.

Na Provázku uvádějí bratry Čapky - Ze života hmyzu

Groteskní obraz společnosti ukáže nová inscenace hry bratří Čapků Ze života hmyzu, kterou uvádí brněnské Divadlo Husa na provázku. Alegorická komedie je poslední z čapkovského cyklu, kterému se divadlo věnovalo tři roky.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 P ST