Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Sankce pro Karlovarský a Ústecký kraj

Osud dvou a půl miliardové sankce pro Regionální operační program Severozápad je krátce před klíčovým jednáním stále nejasný. Pokud se politici nedomluví, region přijde o miliardy. Takový scénář by měl nejhorší dopad pro podnikatele.

Kontroverzní smlouva na zajištění hromadné dopravy

Kritizovaná smlouva na zajištění městské hromadné dopravy v Liberci prošla finančním auditem a to s kladným výsledkem. Přesto dohady o výhodnosti spolupráce se soukromým dopravcem trvají. Liberecká opozice totiž posudek odmítá.

Další červená pro obchvat Znojma

Krajský úřad zrušil územní rozhodnutí pro jeho malou, ale podstatnou část. Ta by totiž umožnila začít používat už postavenou část silnice.

Orlová spojí gymnázium a obchodní akademii

Krok, o kterém rozhodl kraj kvůli nedostatku studentů. Přitom nechal plynout do tamního gymnázia a obchodní akademie miliony korun.

Největší zachovalý nacistický kryt v republice

Muzeum civilní ochrany budují dobrovolníci v největším zachovalém nacistickém krytu v republice. Je v Ústí nad Labem, které na konci války poničilo masivní americké bombardování. Otevření krytu má nálet - od kterého za měsíc uplyne 68 let - připomenout.

Děkovná mše za papeže

Děkovnou mši za nově zvoleného papeže Františka odsloužil dnes v katedrále svatého Petra a Pavla brněnský biskup Vojtěch Cikrle. Věřící vkládají do nové hlavy římskokatolické církve velké naděje.

Fanoušci Sparty v Hradci Králové

Strach z dění kolem fotbalu dorazil tentokrát do Hradce Králové. Pohotovost tam mají policisté, městští strážníci i úředníci magistrátu. V Hradci Králové hraje pražská Sparta. A zápas je podle policistů značně rizikový.

Referendum kvůli bazénu

Obyvatelé Brušperku na severní Moravě chtějí, aby radnice postavila krytý bazén. Referendum tam vypsali zastupitelé potom, co se koalice s opozicí nemohla shodnout na způsobu financování stavby a provozu zařízení.

Spolkový dům chátrá

Spolkový dům Slavie v Českých Budějovicích z druhé poloviny 19. století chátrá. Po zimě z něj začaly odpadávat římsy - ohrožují chodce i auta na parkovišti.

Příprava památek na sezonu

Řadu novinek chystají historické památky na blížící se sezonu. Reorganizace památkového ústavu nově převedla historické skvosty Plzeňského kraje pod územní památkovou správu v Českých Budějovicích.

Nová cívka magnetické rezonance v Brně

Na dětské klinice fakultní nemocnice Brno začali lékaři používat novou cívku magnetické rezonance. Stála 750 tisíc, je první na jižní Moravě a umožňuje pacientům řadu výhod. Především pomůže onkologicky nemocným dětem.

Wintrův Rakovník

Wintrův Rakovník - přehlídka amatérských divadel ze středních Čech. Tento týden si na ní zahrálo devět souborů. A ukázalo se, že nejoblíbenější jsou teď mezi ochotníky i diváky komedie.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 P ST