Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Zloději nafty řádí na východě Čech

Na parkovištích nebo v areálech podniků si pachatelé tipují odstavené kamiony a zemědělské stroje.

Čekání na lístky na fotbal

V Plzni dnes ráno začal volný prodej vstupenek na zápas Evropské fotbalové ligy. V něm se ve čtvrtek utká plzeňská Viktorka s tureckým týmem Fenerbahce Istanbul.

Bohoslužba za oběti výbuchu paneláku

Lidé se dnes loučili s oběťmi výbuchu paneláku ve Frenštátu pod Radhoštěm. Veřejnost mohla jejich památku uctít přímo na náměstí, při ekumenické bohoslužbě.

Neprodejné školní budovy

Havlíčkův Brod neví, co s několika prázdnými školními budovami. Několik let jsou bez využití a nedaří se je prodat.

Bohutice shánějí peníze na opravu soch

Zhruba dvě třetiny z nich prošly ozdravnou kúrou u restaurátora už před čtyřmi lety, na zbytek ale obci chybí peníze. Velké naděje teď vedení Bohutic vkládá do sponzorů.

Palubní deník Hanzelky a Zikmunda

Divadelní hru inspirovanou osudy světoznámé cestovatelské dvojice uvedlo ve světové premiéře Městské divadlo ve Zlíně. Při slavnostním prvním uvedení nechyběl v první řadě ani 94letý Miroslav Zikmund.

Stadion opravený, přesto nevyhovuje

Sice pěkný, ale s funkčností je to horší. Tak mluví hokejisté o nedávno zrekonstruovaném zimním stadionu v Jičíně.

Poplatky za běžecké tratě

V Jizerských horách se letos správci tratí rozhodli vyrazit do terénu za lyžaři, od kterých se na vybraných místech prodejem samolepek snaží získat dobrovolný příspěvek.

Školy přátelské k lidským právům

První dvě školy v Česku usilují o titul škola přátelská k lidským právům. Jde o mezinárodní projekt Amnesty International, do kterého jsou zapojeny školy ze čtyř desítek zemí.

Helfštýn přivítal první turisty

Jedním z prvních hradů, které letos zahájily turistickou sezónu, je Helfštýn na Přerovsku. Pro veřejnost bude hradní zřícenina ze 13. století otevřená o všech březnových víkendech.

V Brně zahrálo divadlo Rozkoš

V brněnském Kabinetu múz se dnes odpoledne odehrálo netradiční divadelní představení a to nejen moderně pojatým příběhem Oidipa ale i hereckým obsazením. V ženských rolích se představili prostitutky a mužské postavy hráli bezdomovci.

V mikulovské Eat Art Gallery se vařily pudinky našich babiček

Velkou pudinkovou osvětu si vzala za úkol na následující tři týdny Eat Art Gallery v Mikulově na Břeclavsku. Návštěvníkům chce přiblížit, jaké pudinky vařily naše babičky a prababičky

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 P ST