Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Toxický alkohol už připravil o život 30 lidí

Dnes zemřeli dva lidé.V Brně a Opavě. Policie postupuje v rozplétání pančovací mafie. Dál stíhaný je jednatel likérky Drak Pavel Čaniga, i když byl po dnešním verdiktu soudu propuštěn na svobodu.

V Brně zemřel muž, jenž se otrávil metylem, je to jeho 30.oběť

Otravu muži zřejmě přivodil tuzemák zakoupený na parkovišti u benzinové stanice. Vyšetřování původu alkoholu stále pokračuje.

Začalo 2. kolo senátních voleb

Volby do Senátu se netýkají všech. V Jihomoravském kraji mají možnost volit obyvatelé svého zástupce v Brně-městě a v Břeclavi. Ve Zlínském kraji jsou senátorská křesla volná ve Zlíně a ve Vsetíně.

Soud v Brně poslal muže na 13 let do vězení za vraždu prostitutky

Za patnáct let starou vraždu padl u brněnského krajského soudu trest třinácti let vězení pro Daniela Maradu, který v roce 1997 uškrtil v Brně – Líšni mladou ženu.

Na dnešek připadá Mezinárodní den porozumění koktavosti

V Brně se proto sešli největší odborníci na zadrhávání v řeči a koktání - včetně Jane Fraser - poradkyně filmu o koktajícím panovníkovi Králova řeč.

Hodonín se pustil do obnovy dětských hřišť

Město si v červenci nechalo udělat revizi všech atrakcí pro děti na svém území a zjistilo, že zařízení v 39 lokalitách jsou nebezpečná.

Bezpečná hřiště

Skluzavky a prolézačky podléhají přísným pravidlům - všechny spoje musí být zakryty, prvky nesmí být vyšší než tři metry a důležitý je i povrch na hřištích.

Unikátní experiment v Brně

Unikátní desetiletý výzkum má za sebou tým českých lékařů a vědců. Poškozené růstové ploténky, které u dětí způsobují deformace kostí, léčili v Brně transplantací kmenových buněk s novými biomateriály.

Cestářské rodeo v Brně

Ještě před prvním sněhem vyrazili dnes do terénu jihomoravští silničáři. Na šestém ročníku cestářského rodea procvičili své schopnosti řízení mnohatunových oranžových kolosů.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST