Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Údajní vrazi Vytopila před soudem

Kdo zastřelil bývalého místostarostu Brna-Židenic Aleše Vytopila? Okolnosti vraždy komunálního politika dnes začal rozplétat brněnský Krajský soud.

Z Ráječka zmizí rozestavěná elektrárna

Rozestavěná solární elektrárna zřejmě definitivně mizí z Ráječka na Blanensku. Dělníci už tam začali rozebírat kovové konstrukce, na kterých původně fotovoltaické panely měly být.

Začala topná sezóna a kominíci mají plné ruce práce

Plné ruce práce mají v těchto dnech kominíci. První mrazivé noci jsou totiž pro majitele domů signálem, že si mají zkontrolovat stav svého komína. Podle kominíků ale stále většina lidí revizi komína nemá.

3D laparoskop poprvé v akci

Operatéři z brněnské SurGal Clinic dnes použili poprvé v Česku unikátní technologii na operaci žlučníku – 3D laparoskop. Pro lékaře znamená lepší orientaci a přesnější práci. Pro pacienta bezpečnější zákrok a rychlejší rekonvalescenci.

Bývalý ředitel Národního divadla promluvil

Kontroverzní šéf Národního divadla Brno v jediném televizním rozhovoru pro ČT popsal, jaké kroky radnice ho zklamaly. Odchod z divadla prý přitom Daniel Dvořák zvažoval už delší dobu.

Soud s násilným policistou

Okresní soud ve Zlíně se dnes do pozdního odpoledne opět zabýval případem policisty, který údajně surově zbil režiséra Tomáše Bintera. Incident se stal v lednu v baru ve Zlíně po zavírací době.

Nejdiskutovanější hypermarket v kraji otevřel

Bauhaus v Brně-Ivanovicích otevřel. Po roce nucené stagnace způsobené soudním sporem vydal stavební úřad souhlasné kolaudační stanovisko. Respektoval tak rozhodnutí Nejvyššího správního soudu.

Spor o vchod do onkologického ústavu

Masarykův onkologický ústav naráží na podobný problém jako před deseti lety - na občanské sdružení Masarykova čtvrť. Původně členové sdružení nechtěli v parku onkologické pacienty, teď se jim zase nelíbí plánovaná přístavba.

50 let od leteckého neštěstí

Před padesáti lety se stala jedna z nejhorších leteckých tragédií na území bývalého Československa. 10. října 1962 mezi obcemi Sokolnice a Újezd u Brna havarovalo letadlo Iljušin.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST