Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Požár autobusu v Rakousku

Velké štěstí měli děti a jejich vedoucí z folklórního souboru Dunajek z Dolních Dunajovic. Na rakouské dálnici jim dnes v noci při návratu z vystoupení v Itálii shořel autobus. Naštěstí se nikomu nic nestalo.

Nefunkční registr vozidel

Po jedenácti denní odstávce se dnes v Brně podařilo spustit Centrální registr vozidel. Systém ale stále funguje s chybami a tak většina lidí ani dnes nemohla přihlásit či odhlásit svoje auto. Některým úředníkům totiž nejde tisknout potřebné doklady.

Bezdomovci mají kde bydlet

Ještě před měsíce bydleli na kolejích, teď mají střechu nad hlavou. Blansko jim dalo šanci - pokoj v městské ubytovně za symbolický příspěvek a správce domu. Jak se ukázalo, originální recept se ujal.

Svatý Hostýn má po sedmdesáti letech nové zvony

Nejnavštěvovanější moravské poutní místo na svatém Hostýně má konečně zvony ve věžích posvátné baziliky.Po 70 letech se tak podařilo napravit válečnou křivdu,v roce 1942 byly zvony zabaveny Němci.

Stovky lidí přišly o peníze

Nápadná podobnost názvu se jménem renomované společnosti patrně pomohla brněnské firmě Wüstenrolt k nalákání klientů, kteří pod slibem výhodné půjčky neváhaly složit několikatisícové zálohy.

Staví se obchvat Holešova.

Jihovýchodní obchvat Holešova - stavba, o které se mluví patnáct let, dostává jasnou podobu. Těžké stroje už vyryly do okolních polí široké brázdy. Po silnici za 300 milionů se první řidiči projedou zřejmě už na konci příštího roku.

Senioři kolabují horkem

Uplynulé horké dny dávaly zabrat především seniorům – záchranáři denně vyjížděli hned k několika kolapsům. Zaměstnaní byli i brněnští strážníci – ke starším lidem, které nevolnost přepadla doma, se museli slaňovat.

Obchodníci na uzavřené Pionýrské sčítají škody

Roční Roční uzavírka ulice Pionýrská v centru Brna se chýlí ke konci - obchodníci sčítají škody.

Mezinárodní letní škola staré hudby

Valticemi na Břeclavsku se line středověká hudba – probíhá tam 24. ročník Letní školy staré hudby, kde se zájemci mohou naučit hrát na historické nástroje, ale zpívat nebo tančit na starou hudbu.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST