Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Křižovatka v centru Uherského Hradiště má problémy

Ostuda v Uherském Hradišti na pokračování,rekonstrukce klíčové křižovatky ve městě nezačala kvůli jedinému podpisu. Zpoždění je už bezmála dvoutýdenní a vypadá to,že hned tak neskončí.

Na Svitavsku řádí tyran dobytka

Chovatelé dobytka na Svitavsku žijí už několik měsíců v obavách. Neznámý člověk jim totiž mrzačí krávy a telata. Z nepochopitelných útoků trýznitele se tají dech, zvířatům řeže uši a ocasy. Několik z nich už dokonce museli chovatelé utratit.

Jednání o jihlavské spalovně už bez protestů

Přípravy na stavbu spalovny komunálního odpadu v Jihlavě mohou pokračovat. Kraj Vysočina i všechny pověřené obce už záměr schválily. Řídící výbor projektu dnes s odborníky konzultoval dopady na ovzduší v Jihlavě a konstatoval, že budou minimální.

Evropský den melanomu

Dnešní den je jako každoročně v celé Evropě věnovaný kožnímu nádoru – melanomu. I v Brně byla pro pacienty otevřena dermatologická oddělení i mobilní ordinace.

Připějte Plnou miskou na zvířata v útulku

Útulky pro zvířata se běžně potýkají s nedostatkem peněz. Dva z nich - Tibet a Brněnský Max – přišly s originálním nápadem. Už po sedmé organizují bazar nových i použitých věcí. Za vydělané peníze pak zvířatům koupí krmivo nebo léky.

Vražda kvůli LTO zůstává neobjasněna

Krajský soud v Brně už pošesté zprostil viny trojici podezřelých z vraždy zlínského podnikate Marka Lehkého z roku 1995.

Opravy tunelu za plného provozu

Desítky dělníků vracejí do života tunel v Lyském průsmyku na hlavním česko-slovenském tahu ve směru Vsetín – Púchov.

Nová archeologická základna

V Mikulčicích na Hodonínsku začala stavba nové archeologické základny. Ta původní, v které archeologové pracovali už od roku 1954 totiž před pěti lety kompletně shořela. Od té doby výzkum probíhá v provizorních podmínkách.

Filmové klapky vystavili ve Zlíně

Umělecky ztvárněné klapky ozdobily jedno z nejrušnějších míst v srdci města. A do plánované aukce jich podle pořadatelů ještě přibude.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST