Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Průzkum šardického podzemí

V Šardicích na Hodonínsku dnes bylo opět rušno. Jak od nás víte, minulý týden se tam propadla část silnice. Experti teď zjišťují, proč. Pomáhá jim k tomu speciální kamera, kterou poslali až ke starým důlním štolám ze 60.tých let.

Ve vojenském újezdu se nacvičovala neobvyklá dopravní nehoda

Útěk vězňů nanečisto. Tři sta záchranářů, policistů a hasičů dnes ve vojenském výcvikovém prostoru Březina na Vyškovsku nacvičovali scénář možného zásahu.

Likvidace černé skládky za stovky milionů

Na Vysočině přibývá černých skládek. Lidé vyhazují různé druhy odpadů na místa, kde není skládkování povoleno.Viníci se dohledávají jen těžko.

Brno vystavuje díla, vytvořená dvojicí vězeň - umělec

Moravská galerie v Brně připravila pro milovníky umění neobvyklou výstavu. Představuje totiž projekt s názvem Věznice: místo pro umění. Ve výstavních prostorách galerie tak jsou k vidění díla odsouzených.

Petice škol proti normovaným třídám

Starostové vesnic protestují proti záměru ministerstva školství na zvýšení počtu dětí ve třídách. Pod peticí je už přes 20 000 podpisů.

Hasiči dostali dotace

Více než tři miliony, dotaci od Ministerstva vnitra, si mezi sebou rozdělí dobrovolní hasiči v Jihomoravském kraji. Krajští radní také vybrali deset jednotek, které dostanou i sto tisíc na nákup nových hadic či vysílaček.

Dělník se zabil pádem do výtahové šachty

K tragické nehodě došlo dopoledne na stavbě ve Vídeňské ulici v Brně. Ukrajinský dělník v desátém patře rozestavěné budovy spadl do výtahové šachty.

Dobrovolníci přenášejí žáby do bezpečí před koly aut

Ochránci přírody zachraňují na několika místech ve Zlínském kraji žáby. Ty se s příchodem jarních teplot začaly stěhovat k rybníkům a tůním kvůli páření.

Vojtěch Dyk koncertuje s B-side bandem

Brněnský B-side band a zpěvák Vojtěch Dyk zahájili společnou sérii koncertů – včera si je vychutnalo brněnské publikum.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST