Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Kapalina do ostřikovačů ovlivní dechovou zkoušku

Řidič v uzavřeném autě nadýchá skoro 1 promile.

Obviněného Janečku vyzvali k rezignaci

Vedení zlínské radnice vyzvalo zastupitele Martina Janečku obviněného z korupce, aby složil mandát. Chce taky auditem prověřit Janečkovo dřívější působení na postu náměstka primátora.

Vesničky jsou plné starousedlíků

Zlínský kraj dál lpí na své konzervativnosti. Rozdíly od jiných krajů naplno obnažily první výsledky sčítání lidu. V regionu stále stále žije nejvíc lidí z celé země, kteří přiznávají svou náboženskou víru.

Videoblogy: financování kultury v Brně

I tento týden jsou pro vás na webu České televize připraveny videoblogy – které odkrývají názory osobností na regionální témata. Tentokrát: financování kultury v Brně.

Družstvo se soudí s městem o vrácení peněz

Vrácení milionů požaduje po městu Brnu stavební a bytové družstvo Družba. Družstevníci požadují od města vrátit peníze za nákup pozemků pod jejich domy.

V Domě pánů z Kunštátu se bude vystavovat dál

Výstavní prostor v Domě pánů z Kunštátu v Brně nezanikne. I nadále tak bude renesanční budova patřit umění. Svá díla tu však budou nově vystavovat třeba studenti vysokých uměleckých škol.

Ceny Brna za rok 2011

Vedení Brna dnes ocení osobnosti jihomoravské metropole. Cenu Brna za rok 2011 převezme osm významných lidí, in memoriam se této pocty dostane například herci Eriku Pardusovi, hokejistovi Jaroslavu Jiříkovi a nebo spisovateli Jiřímu Grušovi.

KP Brno bude hrát první nadstavbovou skupinu

První dílčí cíl pro tuto sezonu splnily volejbalistky Králova Pole, když si zajistily účast v první nadstavbové skupině UNIQA extraligy. V přímém souboji o setrvání v nejlepší pětce jim k tomu pomohla výhra nad Přerovem 3-0.

Obhájci titulu vyhráli ve Svitávce

Brněnský Favorit vyhrál první turnaj extraligy kolové, dvojice ze Svitávky v novém složení

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2012
 P ST