Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Investor chce začít stavět v areálu zrušené zahradnické školy

Pozemky loni dvakrát změnily majitele. Současným vlastníkem je developerská společnost November Rain a ta mluví o plánech na kampus nebo jinou zástavbu sloužící školství.

Kontroly drog za volantem

Policisté na Blanensku se dnes zaměřili na kontroly alkoholu i drog za volantem. Umožňuje jim to nový moderní přístroj, které jsou na jižní Moravě pouze dva - v Brně a v Blansku.

Protesty proti spalovně

Asi dvacet lidí dnes v Jihlavě protestovalo před budovou krajského úřadu proti budování spalovny na Vysočině.

Videoblogy na brněnském webu ČT

Co je hlavní – nás zajímá i Váš názor a zkušenosti. Posílejte fotografie, videa, pište své zážitky – tentokrát na téma: úroveň gastronomie v jihomoravské metropoli.

Soud se synovcem ubitého muže

Krajský soud ve Zlíně otevřel kauzu násilné smrti staršího muže ve slováckých Hradčovicích. Případ je neobvyklý tím, že na stopu údajného pachatele přivedlo policii svědectví umírajícího. Obžalobě teď čelí jeho synovec.

Bagrování jevišovické přehrady

Dno jevišovické přehrady brázdí v těchto dnech těžké stroje. Naplno se totiž rozjelo čištění vodní nádrže. To má vodní plochu zbavit přemnožených sinic. Očistné práce, které vyjdou na pětadvacet milionů korun skončí do dubna.

Grand restaurant 2012 začíná

Ochutnat netradiční delikatesy a nakouknout do světa kvalitní gastronomie můžete až do 15. února vy vybraných restauracích po celé republice - začíná Grand restaurant 2012.

Znojmo porazilo Klagenfurt

Znojemští Orli získali v posledním zápase základní části na domácím ledě skalp loňského vicemistra Erste Bank ligy. Rakouský Klagenfurt zdolali poprvé v sezóně až po samostatných nájezdech. Góly Znojma vstřelili Martin Podešva a Adam Havlík.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2012
 P ST