Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

O fotbalovou Zbrojovku Brno má zájem skupina českých podnikatelů

Překvapivou zprávu oznámili na tiskové konferenci majitelé Zbrojovky. V posledních dnech přitom přibývají zprávy o hrozbě zániku legendárního klubu. Jeden z věřitelů už dokonce kvůli údajným dluhům podal návrh na vyhlášení úpadku.

Nejslavnější momenty Zbrojovky

Malé připomenutí největších milníků v historii brněnského klubu.

Nezaměstnaní nastupují na tzv. veřejnou službu

Od ledna totiž platí přísnější pravidla pro lidi na podpoře – ty, kteří jsou v evidenci delší dobu, může úřad poslat do práce až na 20 hodin týdně.

Bakterie v mlékomatech nejsou problém

Mlékomaty v Brně slaví už dvouleté výročí. Po celou dobu pod drobnohledem veterinární správy. Ta k nim vyjíždí jak v pravidelných intervalech, tak v případě nahlášených stížností. Výsledky poslední z těchto kontrol mají teď v rukou.

Zlínská radnice stále hledá místo pro sochu Klementa Gottwalda

Zlínská radnice ani po více než 20 letech nenašla vhodné umístění pro kdysi symbol Zlína - sochu Klementa Gottwalda. Ta již několik let odpočívá v garáři v areálu státního archivu na Klečůvce. Tedy na stejném místě, kde byla dříve uložená socha Masaryka.

Začala sanace ropných vrtů

Přes šest set starých ropných vrtů ohrožuje spodní vody na Hodonínsku. Při vyřazení totiž nebyly řádně zajištěny. Hrozbu znečištění má odvrátit sanace, která by měla být hotová do pěti let.

Poslední hraniční přechody na Jižní Moravě a ve Zlínském kraji budou mít využití

Některé hraniční přechody ve Zlínském kraji stále čekají na své využití. Střelná jej začala spravovat od Nového roku, celnice v Březově rychle chátrá.

V hradech a zámcích se pracuje

I když jsou brány jihomoravských hradů a zámků pro turisty zatím uzavřeny, kasteláni v zimě rozhodně nezahálejí. Právě v tomto období mají plné ruce práce.

Oskar a růžová paní

První novoroční premiérou v uherskohradišťském Slováckém divadle je hra Oskar a růžová paní. Silným příběhem, obsazením hlavních rolí i diváckým zájmem slibuje navázat na úspěšné představení Harold a Maude.

Zlín podlehl Liberci 0-3

Fatra Zlín prohrála na své palubovce s Duklou Liberec jasně 0-3. Pro klub to tak byla už šestá porážka v řadě.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2012
 P ST