Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

V břeclavské školce se objevila tuberkulóza

V jedné z břeclavských školek se objevila tuberkulóza. Onemocněla učitelka a děti i personál školky tak čekají preventivní vyšetření, která mají vyloučit případnou nákazu.

Co je to tuberkulóza?

Tuberkulóza nebo-li TBC, je infekční onemocnění způsobené bakteriemi. Ty většinou napadají plíce.

Kvůli hustému sněžení byly dnes uzavřeny buchlovské kopce

Husté sněžení a neukáznění řidiči kamionů zkomplikovali dopravu v buchlovských kopcích. Hlavní tah z Uherského Hradiště na Brno byl v obou směrech asi na hodinu uzavřen.

Desítky nehod a 9 zraněných lidí si vyžádalo sněžení na Vysočině

nejvíc nehod se stalo během dopoledne.nejhorší situace byla na Pelhřimovsku a Třebíčsku.

Vedení vsetínské radnice varovalo neplatiče

Neplatiči nájemného ve Vsetíně měli nejpozději dnes vyklidit městské byty a odevzdat klíče. Zástupci radnice se vydali problematická místa zkontrolovat. Ze dvanácti bytů byly prázdné čtyři, o exekučním vyklizení těch zbývajících rozhodne soud.

Age management - vyřeší problém 50+?

Jste starší padesáti a hledáte práci? Podle odborníků z Masarkovy univerzity v současnosti velký problém. Už teď je v Česku téměř milion lidí nad padesát let bez práce.

Trest pro předáky Dělnické strany

Zmírnění trestů se dnes u krajského soudu dočkali předáci zrušené Dělnické strany. Obžalobu si vysloužili svými nenávistnými výroky, které v roce 2009 zněly Brnem na prvomájovém mítinku strany.

Měření rychlosti aut v Prostějově pomocí stálých radarů zřejmě končí

Systém vykazuje chyby a město ho chce zrušit. Ministerstvo dopravy navíc trvá na tom, že systém měření rychlosti, který pro město zajišťuje soukromá firma, je nelegální.

Habrůvka bojuje proti nepořádku

Od ledna musí obyvatelé Habrůvky na Blanensku mnohem více dbát na pořádek. V obci s 350 obyvateli totiž začala platit nová vyhláška o čistotě. Místní tak nesmějí parkovat na travnatých plochách, po návsi nemůžou volně pobíhat psi.

Prostějov porazil USK Praha 81-60

Přestože do konce základní části Mattoni NBL zbývá ještě pět kol, odehrál Prostějov včera své poslední domácí utkání v dlouhodobé fázi soutěže. A se svými fanoušky se rozloučil vítězně, když porazil USK Praha o více jak dvacet bodů, 81-60.

Jihlavští fotbalisté chtějí zpět do nejvyšší soutěže

Jednoznačný cíl – postup do nejvyšší soutěže – mají před sebou fotbalisté jihlavské Vysočiny. Po podzimní části drží třetí místo druholigové tabulky, o postupové příčky je dělí jen horší skóre než druhé Bohemians Praha.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2012
 P ST