Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Tři a pět let vězení dostali dva mladíci za vydírání bezdomovce

Tři a pět let ve vězení stráví dva mladíci, kteří loni na začátku října vydírali bezdomovce. Sedmdesátiletého muže napadli v chatce, kde bydlel, bili ho, sebrali mu doklady a pod pohrůžkou smrti ho chtěli připravit o důchod.

Zbrojovka Brno čelí hrozbě insolvence

Do konce týdne chtějí věřitelé podat návrh na insolvenci slavného klubu. Dnes se proto sešli zástupci fanoušků s hejtmanem Jihomoravského kraje. Právě je vyzvali současní majitelé k převzetí klubu.

Nemocnice se musí omluvit sterilizované ženě

Vrchní soud v Olomouci zamítl žádost o šestimilionové odškodnění Anně Maděrové, kterou před 30 lety lékaři znojemské nemocnice bez jejího vědomí sterilizovali. Soud pouze nemocnici nařídil, aby se ženě omluvila.

Pátrání po poustevníkovi úspěch nepřineslo

Lopeník pátrá po svém poustevníkovi.Jan Kročil alias Janko Dzinko je nezvěstný už dva měsíce.Dnes po něm vyrazili pátrat dvě desítky policistů.Vůbec jim nepřálo počasí.

Padl trest za fiktivní reklamu

Inkasovali peníze za reklamu, která přitom existovala jen v počítači. Krajský soud v Brně dnes potrestal Rostislava Kračmara a Aleše Adámka za podvod. Firmám dva roky nabízeli reklamní propagaci, aniž by své závazky opravdu splnili.

Fryšták si udržel policii

Fryštáku na Zlínsku se s pomocí okolních obcí podařilo udržet ve městě Policii České republiky. Ještě vloni přitom hrozilo, že tamní obvodní oddělení kvůli rozpočtovým škrtům zanikne. Teď má nové sídlo.

Unikátní metoda operace skoliózy v brněnské nemocnici

Před rokem absolvovala v brněnské fakultní nemocnici jako jedna z prvních unikátní operaci skoliózy. Lékaři tenkrát 11tileté Vendulce páteř srovnali za pomoci takzvaných rostoucích tyčí. Nebýt této metody, dříve by ji čekalo až 10 operací.

Divadlo plyšového medvídka zahajuje hrou s kriminálními motivy

Premiérou autorské inscenace, inspirované skutečnými brněnskými kriminálními případy, zahajuje svou činnost nové brněnské nezávislé Divadlo plyšového medvídka. V přestavení se objeví motivy z kauz Toflova gangu nebo policejního Delta týmu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2012
 P ST