Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Pozůstalí chtějí žalovat organizátory rallye u Lopeníku

Pozůstalí po obětech sobotní nehody rallye v Lopeníku na Slovácku, kdy jedno z aut vylétlo z trati a usmrtilo 4 dívky, chtějí žalovat organizátory závodu. Prostor pro diváky, podle nich, nebyl ohraničený páskou.

Verdikt v kauze Studénka stále v nedohlednu

Ani letos nepadne verdikt v kauze tragické nehody vlaku Comenius ve Studénce. Před čtyřmi lety po nárazu vlaku do spadlého mostu zemřelo 8 lidí. Novojičínský okresní soud stále nemá všechny potřebné posudky.

Nový lázeňský statut

Většina lázeňských měst v Česku bude usilovat o nový lázeňský statut. Dokument přesně vymezuje chráněné území a radnicím mimo jiné pomůže ovlivnit lázeňskou architekturu.

Česko si připomíná Den válečných veteránů

11. listopad se jako Den veteránů slaví ve světě od roku 1919 hlavně v západní Evropě, ve Spojených státech a v Kanadě. Česká republika si výročí připomíná až od roku 2001.

Veteráni v Rokycanech

Obě světové války, ale i konflikty ve Vietnamu, Koreji nebo Iráku si připomněli i váleční veteráni na náměstí v Rokycanech.

Odmítnutý dům přírody

Promarněná možnost, nebo uchráněné peníze? Řeč je o projektu na proměnu bývalé školy v Dolánkách u Turnova v přírodovědné návštěvnické a vzdělávací centrum.

Podchod strachu

PODchod v centru Frýdku-Místku, který v noci ničí vandalové, se změní. Rekonstrukce už začala - město nechá vyměnit často poškozované stropní PODhledy.

Svatomartinské oslavy

Lahve Svatomartinského vína jsou otevřené. Tisíce lidí si na náměstí Svobody v Brně dnes v 11 hodin připily prvním letošním vínem. Do prodeje vinaři uvedli rekordní množství - téměř 2 miliony 200 tisíc lahví.

Český rekord v počtu Martinů a Martin

A svatomartinské slavnosti ještě jednou - tentokrát z Velké Bystřice na Olomoucku. Tam si krátce po jedenácté hodině připilo třiapadesát Martinů a Martin – a společně tak vytvořili nový český rekord.

Výměna informačních tabulí v Brně

Padesát nových informačních tabulí přibude do konce tohoto roku na přestupních uzlech jihomoravského integrovaného dopravního systému.

Orloj Františka Planičky

Muzeum v Ústí nad Orlicí vystavuje světový unikát. Odborníkům se podařilo zachránit a zrestaurovat takzvaný interiérový orloj Františka Planičky. Velmi precizní a přesný mechanismus je dílem nadšeného samouka, který orloj dokončil v roce 1919.

Brněnského draka čeká digitalizace

Jeden ze symbolů moravské metropole, brněnského draka, čeká digitalizace. Před stěhováním z Dietrichsteinského paláce zpátky na Starou radnici vybraná firma draka naskenuje a vytvoří jeho 3D model.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST