Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Barbora Škrlová žádala prominutí půlky trestu

Dnes o jejím podmíněném propuštění rozhodl havlíčskobrodský soud. Sedmatřicetiletá žena ale zatím brány věznice neopustí - proti jejímu návratu na svobodu se ohradil státní zástupce.

Černé stavby v Brně se množí

V Merhautově ulici v Brně vyrostla černá stavba v podobě dvoupatrové nástavby na bytovém domě. Stavební firma stavěla úplně jinak, než měla povoleno. Stavební úřad proto zahájil řízení o odstranění stavby.

Bílá plíseň vraždící netopýry pochází z Evropy

Plíseň Geomyces destructans pochází pravděpodobně z Evropy, a proto jsou tuzemští netopýři na nemoc evolučně připraveni a nevymírají.

Lichtenštejnská památka statek Nový Dvůr se dočká opravy

Další z památek chráněná UNESCO v Lednicko-Valtickém areálu se dočká potřebné rekonstrukce. Po letech chátrání se takzvaného Nového Dvora ujal nový majitel a unikátní stavení se poprvé otevře veřejnosti.

Muzeum představuje výstavu Příběh Romů

Dějiny Romů od počátků až po současnost nabízí snad jediná výstava svého druhu na světě. Po sedmi letech se Muzeu romské kultury v Brně podařilo dokončit stálou expozici s názvem Příběh Romů.

Buldoci za sebou mají nevyrovnanou první půli základní části

Florbalisti Bulldogs Brno za sebou mají nevyrovnanou první půli základní části. Po špatném začátku přišel dobrý závěr.

Na brněnské Velké ceně dominovaly reprezentantky

V hlavní kategorii seniorek Velkou cenu vyhrála slovenská reprezentantka Alexandra Kunová, která své výkony piluje právě na brněnském ledě, a mezi juniorkami obsadila třetí místo také domácí Eliška Březinová.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2011
 P ST