Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Městys Budišov žaluje město Třebíč o 110 milionů korun

Třebíč měla Budišovu způsobit vysokou škodu tím, že bezdůvodně vycouvala ze společného projektu Bono Publico na rekonstrukci zámků.

Velkochov prasat na jižní Moravě se blíží k zániku

Postupně mizí jedna farma za druhou. Chovatele likviduje nízká výkupní cena a dovoz masa ze zahraničí. Například dnes odvezli poslední prasata z farmy se čtyřicetiletou tradicí v Šebetově na Blanensku.

Starostové už nechtějí být opatrovníky nesvéprávných

Starostové malých obcí chtějí změnit zákon o sociálních službách. Od roku 2009 totiž mají povinnost zastupovat nesvéprávné obyvatele pečovatelských ústavů namísto sociálních pracovníků. Podle nich je to zátěž, která je zdržuje od jiné práce.

Podnikatel kvůli zastupitelstvu nemůže stavět

Do ostrého sporu s radnicí v Rosicích na Brněnsku se dostal investor Roman Polák. Přestože mu nejprve zastupitelé povolili stavbu multifunkčního centra na náměstí, územní plán později schválili v takové podobě, že projekt nemůže postavit.

Verdikt nad pašeráky heroinu

Brněnský krajský soud potrestal trojici mužů za nelegální převoz heroinu. Skupina se před dvěma lety pokusila převézt deset kilogramů heroinu z Kosova do norského Osla.

Nebezpečná zastávka ve Vranovské Vsi

Autobusová zastávka ve Vranovské Vsi prakticky neexistuje. Přímo u silnice 1. třídy je zapíchnutá značka a lidé musí postávat na krajnici, pouhé centimetry od projíždějících aut.

Města a obce se připravují na Vánoce

Přípravy na Vánoce jsou v plném proudu. Už od dnešního dne jsou v centru Brna k vidění nejrůznější ozdoby. Letošní dekorace ale budou o poznání chudší – radnice totiž musí šetřit.

Ve Svitavách se sešli tvůrci Wikipedie v esperantu

19 miliónů článků v 270 jazycích už nabízí internetová encyklopedie wikipedie. Před deseti lety vznikla její verze také v mezinárodním jazyce esperanto. Ve Svitavách se tento týden sešli zakladatelé a správci této mutace.

basketbal Frisco Brno-Taranto

Brňanky předvedly dobrý výkon, přesto prohrály

Tisková konference před EFT v Brně

Brno přívítá nejlepší florbalové reprezentace světa

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2011
 P ST