Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Snížený trest pro developery

Vrchní soud dnes snížil tresty pro Marka Mřihlada a Roberta Justycha. Manažeři firmy Reality z Lipé připravili své klienty o více než dvacet miliónů. Vybírali od nich zálohy na domy, které nakonec jejich firma nedostavěla.

Ořešín staví modulární školku, otevře 1.září

V brněnském Ořešíně roste školka pro 25 dětí. Stavba začala dnes, 1.září už přivítá první děti.

Přestavba ulice Joštovy jde do finále

Přestavba Joštovy ulice, která byla rok v obležení dělníků a stavebních strojů, jde do finále. První tramvaje tam projedou dokonce o dva měsíce dřív, než bylo původně plánováno.

Neobvyklé tábory na jižní Moravě

Letní dětské tábory jsou v plném proudu. Na jižní Moravě jich je letos nahlášeno téměř 140. V množství klasických táborů se najdou ale i opravdu neobvyklé.

V Uherském Hradišti vznikl nový výtvarný směr

V Uherském Hradišti vznikl nový výtvarný směr. Do starých okenních rámů jsou vsazeny nové souvislosti. Nejčastěji počítačové komponenty.

Domy dovolenkářů vykrádají zloději

Velmi nepříjemný návrat z dovolené zažilo toto léto několik rodin z okolí Rosic u Brna. Vrátily se totiž do vykradeného domu. Vše nasvědčuje tomu, že v oblasti řádí zlodějský gang.

Odborníci chtějí změny v autoškolách

Ministerstvo dopravy a dopravní policisté plánují změny v systému výuky motorkářů v autoškolách. Chtějí více klást důraz na praktická cvičení a schopnosti žáků lépe zvládnout silné stroje.

Staré Město chce uspíšit stavbu kostela

Staví se 10 let, a ještě pořád se v něm neslouží bohoslužby. Tak dlouhý je příběh kostela svatého Ducha ve Starém Městě u Uherského Hradiště.

Koncert kytarového souboru Tetra quartet

Dvacátý ročník mezinárodního kytarového festivalu v Brně včera večer pokračoval koncertem kytarového souboru Tetra quartet.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2011
 P ST