Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

CHKO zakročila proti vybírání vstupného na můstek Macochy

Podnikatel Jiří Tichopád, který i letos vybírá za pohled do Macochy dvacetikorunový poplatek, dnes musel na kobereček. Správcům Chráněné krajinné oblasti vysvětloval okolnosti svého podnikání.

Vězení za zpronevěru při prodeji památky

Za zpronevěru na pět a půl roku do vězení poslal zlínský krajský soud podnikatele ruského původu. Sergey Besplakhotnyy prodal dům svých krajanů v centru Kroměříže, peníze si nechal.

Kvůli opravě D1 u Holubic vznikají kilometrové kolony

Řidiči z Vyškova do Brna musí počítat s několikakilometrovými kolonami. Až do konce měsíce totiž bude probíhat oprava dálnice D1 mezi 210. a 208. kilometrem a provoz bude sveden do jednoho jízdního pruhu.

Včelaři mají letos dobrý rok

Po třech hubených letech, kdy se potýkali se špatným počasím a nemocemi, se jihomoravští včelaři konečně mohou radovat z dobré sezony – letošní výnosy medu budou nadprůměrné.

Dodávka převážející 250 milionů korun bourala dnes ráráno u Vílance na hlavnmím tahu z Jihlavy do Znojma. rala

Řidič dodávky, který zřejmě nehodu způsobil zemřel, jeho spolujezdec bojuje o život.

Dopadený lupič

Brněnští kriminalisté zatkli pachatele červnového přepadení banky v Brně-Vinohradech, uloupených sto tisíc korun zmizelo v hracích automatech.

Blanenskému mrakodrapu svitla naděje

Blanenským svitla naděje, že se hyzdící dominanta města konečně promění v moderní centrum. Přestavbě mrakodrapu, jak výškový dům místní nazývají, doteď bránilo parkoviště, které patří státu. To se teď bude konečně prodávat.

Hudebníci koncertovali na pomoc uherčickému zámku

Už potřetí se na zámek v Uherčicích na Znojemsku sjeli hudebníci, aby tomuto chátrajícímu renesančnímu skvostu pomohli – koncert a následná dražba vín letos vynesla částku 136 tisíc.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2011
 P ST