Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Regulace hazardu

I menší obce se stále častěji pouští do boje s hazardem. V říjnu čeká referendum o výstavbě kasina obyvatele Podolí na Brněnsku. V listopadu pak budou o zákazu heren rozhodovat lidé z Miroslavi na Znojemsku.

Zaměstnávání cizinců

Pomocnou ruku uprchlíkům podávají i české firmy - nabízejí jim až 5 tisíc míst. Řada cizinců už ale v tuzemsku pracuje. Třeba brněnská textilka Nová Mosilana zaměstnává přes 100 cizinců z východní Evropy, Asie i Afriky.

Miliardy do kanalizace

Nové kanalizace se dočká na 40 ulic v pěti částech Brna - projekt za bezmála dvě miliardy korun dnes schválili tamní radní. Zhruba polovinu zaplatí Evropská unie, na zbytek pak v rozpočtu musí najít peníze město.

Nové služby pro neslyšící

Nového elektronického průvodce pro neslyšící dnes představila Květná zahrada v Kroměříži v rámci programu určeného právě návštěvníkům s tímto handicapem. Při řešení každodenních problémů jsou pro ně ale stále nenahraditelní živí tlumočníci.

Den bez aut

Den bez aut dnes vyzkoušeli v praxi ve Zlíně. Hromadná doprava byla po celý den zdarma, jako bonus pak krajské město představilo nové služby pro cyklisty.

Netín má po devíti letech varhany

Nové varhany má kostel v Netíně na Žďársku. Obec spolu s místními farníky je nechala postavit z veřejné sbírky, která trvala celkem devět let. Vybralo se přes tři a půl milionu korun.

Dalibor Chatrný v Domě umění

Na dva měsíce teď patří Dům umění v Brně jedné z největších osobností kulturního života druhé poloviny minulého století – Daliboru Chatrnému. Rozsáhlá retrospektivní přehlídka připomíná všestranného umělce v roce jeho nedožitých devadesátin.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST