Chalupa je hra → 28. 7. 2009

Vysílání

  • Stopáž: 23 minut
  • Rok výroby: 2009
  • VPS: —

Následující díl

Fotografie

Jak zvítězit nad popraskaným betonem? (prázdninová repríza)

4. 8. 2009 17:30 ČT1

Tentokrát vás pozveme na Valašsko, do jedné z nejmladších obcí na Vsetínsku, která nese půvabný název Huslenky. V Huslenkách navštívíme chalupu pana Filipa. Tu postavil jeho dědeček už před více než čtyřiceti lety a od té doby…

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 15902

Mohli jste vidět

28. 7.
2009

První porevoluční valašská dřevěnice (prázdninová repríza)

Dnes vás pozveme do srdce valašského kraje, do Nového Hrozenkova. Jedním z valašských patriotů je pan Mirek, který se narodil v sousedním Halenkově a z Hrozenkova pochází jeho žena Jana. Pan Mirek odjakživa toužil po životě v klasické valašské dřevěnici, v takové jakou měli jeho rodiče nebo manželčin strýc. Jeho sen se mu splnil, ale vedla k němu dlouhá cesta.

Tipy na výlet

Nový Hrozenkov

Pan Augustýn je jediným kolářem na Moravě a možná že i v celé republice, který se kolářství vyučil a kolářskou živnost také provozuje. A tak jsem si bez obav na dvorku vypůjčila vůz jeho výroby a vydala se k jeho sousedce, paní Božence. I ona je jednou z těch, kteří ctí staré tradice a řemesla. A nejenom ctí. Sama jedno takové řemeslo ovládá. Paní Boženka je řezbářka.

Výherci

Původní prostory dnešní ZOO Chleby sloužily jako fara

Výherce:
Jiří Paleček - Pečky

Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie Fotografie

Představení chalup

Zveme vás do srdce valašského kraje, do Nového Hrozenkova. Až do roku 1649 byla tato obec pouhou součástí obce Hovězí a patřila do vsetínského panství Mikuláše Pazmányho. Jedním z valašských patriotů je i pan Mirek, který odjakživa toužil po životě v klasické valašské dřevěnici.

Pusťte si pořad

iVysílání