Úvod » Novinky z vědy a techniky » Rostlina s příběhem se blíží do finiše!

Rostlina s příběhem se blíží do finiše!

Přidat do mého PORTu

14. 8. 2008

Rostlina s příběhem se blíží do finiše!

Fotografujete rádi rostliny? Chcete se podělit o své snímky a o postřehy ze zeleného světa kolem nás? Ať už jste biolog nebo amatérský milovník přírody, zkuste štěstí v netradiční fotosoutěži Rostlina s příběhem. Na odeslání příspěvků máte čas do 15. září.

Do soutěže lze zasílat fotografie rostlin nebo jejich částí, například i mikroskopické snímky buněk. Účastníci musí snímky doprovodit krátkým příběhem, který vysvětlí, čím je zobrazená rostlina atraktivní či důležitá. „Příběh by měl být čtivý a obsahovat zajímavé informace o rostlině, třeba o její biologii nebo o jejím významu pro lidi“, upřesňuje doktor Jan Kolář z Ústavu experimentální botaniky Akademie věd České republiky, který tuto akci vymyslel.
„Rostlinu s příběhem“ pořádá Ústav experimentální botaniky AV ČR ve spolupráci s Odborem mediální komunikace AV ČR, Botanickým ústavem AV ČR a Ústavem molekulární biologie rostlin, který je součástí Biologického centra AV ČR. Partnery soutěže jsou společnost Olympus a Národní zemědělské muzeum Praha, mediálními partnery časopis Živa a virtuální fotografická galerie WWG.CZ – World Webphoto Gallery.
Soutěž probíhá od 1. června do 15. září 2008, a to ve třech kategoriích: junioři do 20 let, profesionální biologové a veřejnost. Vítěz každé kategorie získá 10 000,- Kč, připraveny jsou i další lákavé ceny. Veškeré informace jsou na internetové stránce fotopribeh.avcr.cz. Zde se mohou zájemci také registrovat a poté odesílat své fotografie s příběhy.
„Lidé posílají snímky z české přírody a botanických zahrad, ale také ze zahraničí – dokonce až z pralesů Jižní Ameriky. Těší nás velký zájem v juniorské kategorii. Kupodivu se do soutěže zatím příliš nehrnou vědci, přestože zde mají vynikající příležitost seznámit veřejnost se svou prací prostřednictvím fotografií. Největší nápor registrací a příspěvků ovšem čekáme v posledních týdnech před uzávěrkou. Doufám tedy, že i vědci se nakonec zapojí“, říká doktor Kolář.
Výsledky budou vyhlášeny začátkem listopadu. Širší výběr příspěvků bude zveřejněn na webu soutěže. Nejlepší se pak představí na výstavě během Týdne vědy a techniky – od 3. do 7. listopadu budou k vidění v sídle Akademie věd na pražské Národní třídě. „Pro výstavu chystáme kromě fotografických rostlin s příběhem ještě několik ‚trojrozměrných‘. Víc ale prozrazovat nebudu, necháme si je jako překvapení“, dodává Jan Kolář.

Další informace:
http:// fotopribeh.avcr.cz

Kontakty:
Jan Kolář, Ph.D., Ústav experimentální botaniky AV ČR,
tel.: 225 106 414, e-mail: kolar@ueb.cas.cz
PhDr. Veronika Kratochvílová, Odbor mediální komunikace AV ČR,
tel.: 221 403 405, e-mail: vkratochvilova@kav.cas.cz

Vstoupit do diskuse

komentářů: 0

Zajímavé odkazy

Nejsledovanější