Spojení s vědou ze všech stran. Připravili Š. Speváková a V. Kunz

Obsah dílu

Přehrát vše

Původní cyklus České televize pro všechny, kteří neváhají žasnout i poučit se. Strhující průhledy do prostředí české i světové vědy. Týdeník založený na dobrodružství poznávání, prozrazující tajemství našeho světa. Neváhá proniknout do miniaturního světa droboučkých organizmů a nanočástic, nahlédnout do laboratoří, kde pomáhají zachraňovat životy, zavítat k planetám i galaxiím. Port představuje úsilí poznávat a ochraňovat přírodu i posouvat možnosti dalších oborů důležitých pro rozvoj lidské společnosti. Součástí pořadu jsou i Michaelovy experimenty, ve kterých britský vědec Dr. Michael Londesborough díky svým znalostem i šarmu dokáže poutavým způsobem přiblížit svět fyziky i chemie, a to obvykle pomocí látek, které můžete běžně koupit v obchodě a uchováváte je ve své kuchyni nebo koupelně. www.ceskatelevize.cz/port


VampýrTéma

Tobiáš, „vampýr“ z Hrádku

Zprvu to byl nález lidské kostry, jakých archeologové nacházejí bezpočet. Jedna z nich, odhalená v Hrádku nad Nisou za hřbitovní zdí, však brzy začala odhalovat svou mimořádnost – tento člověk byl pohřben hlavou dolů. Tehdejší lidé z něj zřejmě měli strach. Budeme svědky pátrání vědců po původu tohoto člověka i po důvodu, proč byl tak neobvykle pohřben.

» Číst více


Informační technologieMedicínaGeografiePlavba kolem světaExpedice PORT

Singa III – zpráva z Austrálie

Minule jsme Petra opustili, když slavil vánoce asi 900 km na jihovýchod od mysu Dobré naděje. Je konec února. Za necelé dva měsíce Singa překonala přes 7 000 kilometrů Indickým oceánem. Kapitán Ondráček se dostal do oblasti zvané „řvoucí čtyřicítky“. Kromě vln se musí poprat s poruchami technologií i se svými nemocemi.

» Číst více


Chat

Vystudovala historii a klasickou archeologii na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. V současné době působí na pozici archeologa v Severočeském muzeu v Liberci a zároveň studuje doktorský program na Filozofické fakultě v Brně, obor české dějiny. Nyní se zaměřuje na dějiny a archeologii středověku a raného novověku.

V pátek 2. března 2012