Q

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Co je Q?

Klikněte pro větší obrázekQ je zábavný queer magazín České televize. Je určen nejen všem gayům, lesbám a transgender lidem, ale i všem ostatním, kteří jsou připraveni otevřeně přemýšlet a mluvit o své sexualitě, nekonformním životním stylu a jejich bližších i vzdálenějších souvislostech.

Klikněte pro větší obrázekQ volně propojuje kulturní, společenská a politická témata, nahlížená pohledem queer komunity. Pokládá mnohdy překvapivé otázky a hledá na ně netypické odpovědi.

Kontakt na redakci: queercz@gmail.com

Klikněte pro větší obrázekQ je primárně zaměřen na mapování a diskusi o queer kultuře. Queer kulturou chápejme svět především sexuálních menšin, svět alternativ ke stereotypnímu, tradičnímu pojetí vztahů mezi lidmi – a nemusí jít přitom pouze o gaye a lesby, ale nejrůznější další minoritní identity (označované slůvky jako transgender, intersexual či asexual), o jejichž existenci má naše středoevropská společnost zatím spíše mlhavé a stále značně zkreslené představy.

Klikněte pro větší obrázekOkrajovost minoritní orientace se vždy pohybuje mezi dvěma póly – mezi snahou co nejvíce se přiblížit „středu“ a alespoň ve vnějších kulturních projevech se maximálně normalizovat a mezi potřebou se naopak co nejvíce polarizovat, zdůraznit a potvrdit svoji odlišnost.

Klikněte pro větší obrázekQ magazín zůstává pestrou mozaikou oscilující mezi mainstreamovými a zcela individualistickými, nekonformními a snad až alternativními tématy. Snaží se v rámci jednoho formátu nabídnout pohled na oba tyto odlišné póly – které jsou nejpřesněji charakterizovány oním stále poněkud exoticky vyhlížejícím slůvkem „queer“.

Klikněte pro větší obrázekI proto se magazín Q zabývá nikoli primárně sexualitou, ale vztahem k životu, k ostatním lidem i vztahem člověka k sobě samému, jakožto i otevíráním diskuse o nejrůznějších předsudcích, tabu a proměnách lidského života v moderním, zrychlujícím se světě.

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2009 – ST  *
Žánr: Magazín
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.

Související pořady