Domů

sobota 17. 2. 2007

ČT1 20:00 StarDance Story

PST 
Stopáž: 53 minut
Rok výroby: 2007

Přidat do Osobního programu
Nastavit připomenutí

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

 

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 29643

Moondance Orchestra Martina Kumžáka

Neodmyslitelnou součástí a podmínkou přímých přenosů je vystoupení hudebního orchestru. Veškerá hudba v průběhu celé soutěže je hrána „naživo“ tanečním orchestrem. V české verzi to bude orchestr Martina Kumžáka (který také všechny taneční skladby aranžuje) se zpěváky Dashou, Naďou Wepperovou, Dušanem Kollárem, Michalem Cermanem a Karezem.

Obsazení orchestru

klávesy I
klávesy II
kytara
baskytara
bicí
perkuse I
perkuse II

I. trubka
II. trubka
alt saxofon
tenor saxofon
trombon

Martin Kumžák

Martin Kumžák Vystudoval Konzervatoř J. Ježka, na Státní konzervatoři v Praze pokračoval ve studiu skladby a svou učednickou dobu završil na Berklee College of Music v americkém Bostonu. Aranžoval a dirigoval muzikály West Side Story, Hair a Rusalka. Společně s Jankem Ledeckým vytvořil muzikály Hamlet a Galileo. Složil hudbu k česko-americkému filmu Manor, v Národním divadle složil hudbu mimo jiné pro dvě hry režírované Janem Kačerem – Peer Gynt a Hrdina Západu. Dlouhodobě spolupracuje s Jankem Ledeckým, Danielem Hůlkou, Hanou Křížkovou, Dashou a Kontrabandem Milana Svobody. V roce 2000 dirigoval v pařížské Bercy projekt Excalibur francouzského skladatele Alana Simona. V roce 2002 uvedla Státní opera Praha jeho operní debut Božská komedie na libreto Lubomíra Holzera. Věnuje se kompozici současné vážné hudby – v roce 2002 uvedl svoji suitu pro housle, violoncello a klavír ve Španělském sále Pražského hradu. V roce 2004 aranžoval a dirigoval koncertní projekt LUCIE a FOK. Je vyhledávaným aranžérem a hráčem na klávesové nástroje. Od roku 2000 doprovází se skupinou PAJKY PAJK přední české zpěváky na jejich turné i na galakoncertech jako jsou např. Královny popu v Opeře, Královny Swingu aj.

Dasha

Dasha Ve třinácti letech vyhrála pěveckou soutěž Talentárium, o rok později soutěž Zlíntalent a od té doby se zpěvu věnuje profesionálně. Natočila sólové album, spolupracovala s Jiřím Kornem a již šest let působí coby vokalistka Karla Gotta a Heleny Vondráčkové a účastní se všech jejich koncertů v České republice, Německu, v Moskvě či dvakrát v prestižní Carnegie Hall v New Yorku. Sólově vystupuje v televizních pořadech, na benefičních i jiných koncertech, např. Královny popu v opeře. S repetoárem složeným převážně z latinskoamerických, funky, soul a R’n’B písní koncertuje s kapelou Pájky Pájk. Ztvárnila hlavní roli v muzikálu Popelka, Ofélii v české i anglické verzi muzikálu Janka Ledeckého Hamlet, Miu v muzikálu Galileo a postavu Mariany v opeře Martina Kumžáka Božská komedie ve Státní opeře Praha. Její zatím poslední rolí je postava Rebeky v muzikálu Golem, jehož premiérou se na podzim 2006 otevře nové divadlo Hybernia. Absolvovala Státní konzervatoř v Praze, obor populární zpěv a od ledna 2005 pokračuje ve studiu na Berklee College of Music v americkém Bostonu.

Dušan Kollár

Narodil se před devětatřiceti lety v srdci Slovenska - Banské Bystrici v československé rodině hudebníků a zpěváků. Matka pochází z Prahy. Po maturitě na gymnáziu byl přijat na VŠMU v Bratislavě - obor herectví, kde v roce 1989 ukončil studium v ročníku Božidary Turzonovové a Pavla Mikulíka. Stal se členem divadla Andreja Bagara v Nitře, kde poprvé pracoval pod vedením režiséra Jozefa Bednárika. Poté, co si splnil svou brannou povinnost, odjel na 5 let pracovně do Skandinávie jako zpěvák tanečního orchestru. Při občasných návratech hostoval v divadle J.G.Tajovského ve Zvolenu, kde ztvárnil roli Lenyho ve hře O myších a lidech a Florinda v Sluhovi dvou pánů. V tom čase se již zajímal o kulturní dění v Praze a obzvláště o dění muzikálové. Rozhodl se, že se přihlásí na nejbližší konkurz. Tím byl muzikál Vlasy, kde se mimo jiné seznámil i s Martinem Kumžákem. Následovala pražská spolupráce s J. Bednárikem na muzikálu Rusalka, kde si zahrál role Hajného a Vodníka. Zúčastnil se muzikálového projektu Mise. V roce 1999 se stal členem nového divadla Kalich, kde dostal příležitost v muzikálech Hamlet, jako Král Claudius, Krysař, jako Osud a Galileo, jako Papež UrbanVIII. Kromě toho pracuje v rozhlase i dabingu, je sólistou Orchestru Karla Vlacha a spolupracoval jako zpěvák na albech K.Gotta, D. Hůlky, H. Zagorové, H.Vondráčkové, J. Ledeckého, I. Bartošové, P .Spáleného a jiných. Před čtyřmi roky se stal zakládajícím členem pánského vokálního kvarteta 4TET s Jiřím Kornem, Jiřím Škorpíkem a Davidem Uličníkem. Spolu vydali již dvě alba – 4TET 1st a 4TET 2nd. V současnosti se připravuje na roli Apollodora v obnovené premiéře muzikálu Kleopatra v divadle Broadway, kde před nedávnem ukončil derniérou v roli Aramise také muzikál Tři mušketýři. V listopadu se v roli Rabína Löwa v připravovaném muzikálu Golem zúčastní slavnostního otevření nového divadla Hybernia.

Michal Cerman

Michal Cerman Narodil se 25.září 1965 na Novém Městě pražském a studium zpěvu absolvoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka u prof. Klezly. Od roku 1980 vystupoval s řadou skupin a tanečních orchestrů (např. Orchestr ČST). Šestnáct let byl členem legendární skupiny Brutus, se kterou natočil šest CD a film Indiánské léto. Jako vokalista se podílel na mnoha projektech, například P. Hapky, O. Balage, S. Sklovské, J. Vančury a dalších. Účinkoval v muzikálech Pěna dní (Divadlo ABC), Presidentem snadno a rychle (Hudební divadlo v Karlíně), Jesus Christ Superstar (divadlo Spirála), Hamlet (česká i americká verze, divadlo Kalich), Excalibur (divadlo Ta Fantastika), Cats (divadlo Milenium). Též se zúčastnil multimediálního projektu Lewron orchestra - Olza a nazpíval roli Kenickieho v české verzi Pomády. V současné době je členem Hair company Prague a hraje rock and roll s vlastní skupinou Second Band.