Domů

sobota 17. 2. 2007

ČT1 20:00 StarDance Story

PST 
Stopáž: 53 minut
Rok výroby: 2007

Přidat do Osobního programu
Nastavit připomenutí

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

 

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 29643

Novinky

Finále - jak kdo tančil, hodnocení poroty, videoukázky

24. 12. 2006

Finále
Finále
 

Po dvouměsíčním klání postoupil do sobotního finále StarDance Roman Vojtek s Kristýnou Coufalovou a Václav Vydra s Petrou Kostovčíkovou. V sobotní soutěži každý pár předvedl svůj nejlepší standardní a nejlepší latinskoamerický tanec a jeden tanec free-stylový, který měl být pro všechny překvapením.

Roman Vojtek a Kristýna Coufalová

Všechna tři kola tohoto večera zahajovali Roman Vojtek s Kristýnou Coufalovou. Jako svůj nejlepší standardní tanec si vybrali tango. V posledním sestřihu z tréninků, který jsme s touto dvojicí mohli vidět, Roman bilancoval a přiznal, že na začátku si dal za cíl „nevypadnout dřív než Vydra“. Také byl spokojený s tím, že tance, které se budou tančit ve finále, se už nemusí učit.

Finále
Finále
 
Finále
Finále
 

Jejich tango bylo ještě o něco více dramatické, než když ho pro diváky tančili poprvé. A hodnocení poroty? Vlastimil Harapes: Dobře. Eva Bartuňková: Dobré. Michael Kocáb: Dobrý. Zdeněk Chlopčík: Dobré. Celkové hodnocení: 37 bodů.

Ukázka

Za svoji nejlepší latinu zvolili sambu. Při tréninku se Roman zlobil, že se mu Kristýna směje, že ji už zapomněl. Na tanečním parketu byli ale nakonec opět skvělí. Při hodnocení latiny se porota trochu rozpovídala: Zdeněk Chlopčík prohlásil, že tento večer zatančili sambu ještě lépe než poprvé - s obrovskou lehkostí a výrazem a bylo prý vidět, že si tanec opravdu užili. Zdeňkovi Chlopčíkovi se to moc líbilo. Podle Vlastimila Harapese to bylo obdivuhodné a líbilo se mu, jak „jde Roman na zvedačky z kolen“. Také mu to připadalo rošťácké a vůbec úžasné. Celkové hodnocení: 39 bodů.

Ukázka

Freestylový tanec Romana a Kristýny byl valašský odzemek, který je vlastně jen mužským tancem, ale Roman tam Kristýnu na chviličku přizval. A na začátku i zazpíval. Evě Bartuňkové jejich výkon připadal naprosto profesionální, všichni se prý náramně bavili. Michael Kocáb přiznal, že na odzemek nemá žádná hodnotící kritéria, ale uznal, že Romanova fantazie, schopnosti a všestrannost jsou bezbřehé. Celkové hodnocení: 40 bodů.

Ukázka

Václav Vydra a Petra Kostovčíková

Vždy druzí ve finálovém večeru vystupovali Václav Vydra s Petrou Kostovčíkovou. Jako svůj nejlepší standardní tanec si vybrali slowfoxtrot. Petra v sestřizích z tréninků řekla, že je to sice jeden z nejtěžších standardních tanců, ale že má přesto pocit, že jim nejvíce sedla choreografie a že zatančili s lehkostí. A Vašek dodal, že při něm měl pocit, že skoro i tančí.

Finále
Finále
 
Finále
Finále
 

Václav s Petrou vypadali, že si slowfox užívají a tančili velmi sebejistě. A porota? Eva Bartuňková: Výborné. Michael Kocáb: Dost dobré. Zdeněk Chlopčík: Hvězdné. Vlastimil Harapes: Udivující. Celkové hodnocení: 37 bodů.

Ukázka

Jako svoji nejlepší latinu si vybrali rumbu. Petra se přiznala, že je to jejich oblíbený tanec a že se jim moc líbí skladba, na kterou ji tančí. Michaelu Kocábovi připadal jejich výkon obdivuhodný, tento večer měl jejich tanec podle něj už i vznosnost, nebyla to jen „sranda“ a Václav mu připomíná Spartaka, který se stal z otroka vojevůdcem. Dále Vaškovy výkony označil za vítězství ducha nad hmotou. Eva Bartuňková přiznala, že jak v dřívějších kolech označila Vaška za „kopítko“, tak dnes už to pravda není. Připadalo jí to velmi elegantní a úchvatné. Celkové hodnocení: 37 bodů.

Ukázka

Pro svůj freestylový tanec Václav oprášil svoji oblíbenou stepařskou sestavu z mládí. Stepovat se prý učil jako student na konzervatoři a tenkrát ho to „hrozně bavilo“ a navíc ze stepu tenkrát dostal jedničku. Začátek Vaškova tance byl napínavý a přerod z uklízeče v tanečníka překvapivý. Zdeněk Chlopčík řekl, že Vaškův vývoj je strhující a dramatický a že je dobře, že StarDance končí, protože neví, čeho bychom se mohli ještě nadít. Líbila se mu zejména figura na jedné noze s rotací. Celé vystoupení mu opět připadalo hvězdné. Vlastimil Harapes prohlásil, že to byl skvělý skok z Moravy na Broadway a že by se to moc líbilo i Vaškově mamince. A nakonec jen zvolal: „Bravo! Bravo! Bravo!“ Celkové hodnocení: 40 bodů.

Ukázka

Závěr

Při závěrečném Rozhodnutí zatančila ještě před ukončením hlasování každá dvojice bonusový tanec jen pro diváky - tento tanec už porota nebodovala. Roman s Kristýnou si vybrali quickstep, ačkoli Roman z něj měl prý pocit, že mu nejvíc nejde. Bonusový tanec Vaška a Petry bylo passo doble. Na tréninku Petra zjistila, že si z něj Vašek vůbec nic nepamatuje, ale dopadlo to dobře a stihli se to doučit.

Pak bylo hlasování ukončeno, hlasy sečteny a vyhlášen vítěz. Králem a královnou tanečního parketu se stali Roman Vojtek a Kristýna Coufalová.
Více o Rozhodnutí>

Hodnocení poroty

Taneční pár Tanec Vlastimil Harapes Eva Bartuňková Michael Kocáb Zdeněk Chlopčík Celkem
Taneční párRoman Vojtek,
Kristýna Coufalová
tango 9 9 10 9 37
Taneční párRoman Vojtek,
Kristýna Coufalová
samba 10 10 9 10 39
Taneční párRoman Vojtek,
Kristýna Coufalová
freestyle 10 10 10 10 40
Taneční párVáclav Vydra,
Petra Kostovčíková
slowfoxtrot 9 9 9 10 37
Taneční párVáclav Vydra,
Petra Kostovčíková
rumba 10 9 9 9 37
Taneční párVáclav Vydra,
Petra Kostovčíková
freestyle 10 10 10 10 40