Domů

sobota 17. 2. 2007

ČT1 20:00 StarDance Story

PST 
Stopáž: 53 minut
Rok výroby: 2007

Přidat do Osobního programu
Nastavit připomenutí

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

 

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 29657

Novinky

7. večer - jak kdo tančil, hodnocení poroty, videoukázky

17. 12. 2006

Pro sedmý večer zbyly v soutěži již jen tři páry a viděli jsme celkem 5 tanců. Každý pár tančil dva tance a viděli jsme kromě jedné výjimky, kdy Václav Vydra a Tomáš Dvořák tančili se svými partnerkami waltz, pokaždé jiný tanec: passo doble, cha cha, slowfoxtrot, quickstep.

Tento večer už netančila ani jedna celebrita - žena, v soutěži zůstaly pouze celebity - muži: Tomáš Dvořák, Václav Vydra a Roman Vojtek (jak jeden divák v diskusi vtipně napsal: dříč, bavič a roztomilý kocourek).

7. večer
7. večer
 

Tomáš Dvořák a Kamila Tománková

Večer otevírali Tomáš Dvořák s Kamilou Tománkovou a tančili passo doble. Při sestřihu z tréninků jsme viděli zejména hodně bolesti - Tomáš si vymkl při atletickém tréninku palec. Ale bylo také vidět, že si opět velmi bere kritiku poroty a snaží se dané věci zlepšovat. Vyjádřil své obavy, že passo doble je výrazný tanec, který není pro nevýrazného člověka, jako je on, dělaný, a že se asi zase bude tvářit unyle. Waltz je pro něj prý lepší - jednodušší a cítí se v něm líp. Kamila ocenila, že se Tomáš v poslední době hodně snaží a že vypadá, že mu na tom záleží.

7. večer
7. večer
 

Jejich passo doble opravdu nebylo tak důrazné, jak by bylo potřeba, Tomáš tančil pěkně, ale byl málo autoritativní. Jejich tanec ale vůbec nebyl jednotvárný a diváci také určitě ocenili velmi krásné kostýmy. A co na to porota? Vlastimilu Harapesovi se jejich výkon moc líbil, protože byl prý přímo vojenský. Pro Evu Bartuňkovou to bylo stylové, ocenila Tomášovy paže, pochod, ale připadal jí jako toreador trochu nesmělý. Michaelu Kocábovi se líbil jejich kostým, silueta a vznosnost Tomášova pohybu, ale zdálo se mu, že je vidět málo energie. Zdeňku Chlopčíkovi se nelíbilo Tomášovo postavení pánve, která by měla být v oblouku dopředu, ale jinak se mu to docela líbilo. Celkové hodnocení: 32 bodů.

Ukázka

V druhém kole tančili Tomáš s Kamilou waltz. Tomáš měl pravdu, tento tanec mu sedl dobře. Ale byl zklamaný z toho, že dělal chyby. Eva Bartuňková si jich všimla, ale řekla, že ji Tomáš vůbec nezklamal, protože za všech sedm večerů dokázal, že mu standardní tance sedí a že je umí zatančit. Připadal jí jako parní mašina, která když se rozjede, tak je vidět drive, swing. Jejímu odbornému oku chyběly přísunné kroky. Michael Kocáb také vyzdvihl Tomášův celkový výkon během celé soutěže a na dnešním tanci ocenil lehkost. Celkové hodnocení: 37 bodů.

Ukázka

Václav Vydra a Petra Kostovčíková

Druzí vystoupili Václav Vydra s Petrou Kostovčíkovou s waltzem. Vašek se při sestřihu z tréninků svěřil, že minulý večer při rumbě měl poprvé pocit, že „to zatančili“. Petra, jak se zdálo, začala trochu ztrácet trpělivost, protože Vašek se učí pořád stejným tempem. Vaška to mrzelo a snažil se a nakonec mrzelo i Petru, že na něj byla moc příkrá.

7. večer
7. večer
 

Nakonec se jim waltz, okem diváka, moc povedl - bylo to romantické, Vašek tančil lehce, frak mu vyloženě sedí. Dokonce jsme viděli i poměrně komlikovanou zvedačku a zažili napětí, jestli se povede, a nakonec láskyplné objetí. Eva Bartuňková viděla na parketu opravdu pár, viděla také spoustu elegance a lehkost, dobrou nášlapovou techniku. Všimla si ale několika chybiček, za které strhla body. Jinak ale Vaška pochválila za to, že roste a jde nahoru. Michael Kocáb pochválil Petru, že se jí daří Vaška učit a jeho elegance se zvyšuje. Celkové hodnocení: 30 bodů.

Ukázka

Druhým tancem Petry a Vaška byl dnes slowfoxtrot. Součástí jejich choreografie bylo, že si na začátku vyměnili role, Václav dělal skoky a Petra ho zezadu nadnášela, poté se prohodili do správných rolí. Zdeněk Chlopčík ocenil jejich rytmus, Václav prý tančil ne jen chodidly, ale celým tělem, líbily se mu Vaškovy skoky a slowfox se jim prý povedl lépe než waltz. Vlastimil Harapes pochválil Václava za to, že se drží, líbilo se mu, že Vaškovi ve fraku není vidět břicho. Také měl prý Vašek lepší ramena a ty skoky velmi povedené, což by se mělo ještě někde využít. Celkové hodnocení: 32 bodů.

Ukázka

Roman Vojtek a Kristýna Coufalová

Třetím tancem byla cha cha Romana Vojtka a Kristýny Coufalové. Tento týden trénovali cha chu a quickstep - obojí velmi rychlé tance a Kristýna toho nakonec měla už dost, doslova řekla, že tento týden úplně umírá, a obdivovala Romana, že je neunavitelný. Ten si, jako vždy, dělal ze všeho legraci a dopoval se ovocem.

7. večer
7. večer
 

Choreografie jejich cha chy byla založena na tom, že Kristýna je přísná a upjatá učitelka, která se nakonec odváže, a Roman její žáček. Sledovat jejich tanec byl úžasný zážitek, Roman tančil jako profesionál. V diskusi dost často zaznívá názor, že Roman Vojtek je oproti ostatním celebritám svojí profesí muzikálového herce zvýhodněný. Musíme ale připustit, že Roman si to zde v soutěži svojí pohybovou dispozicí vůbec nezjednodušuje, naopak vždy předvede něco navíc - složité figury, kroky, zvedačky.

Zdeňkovi Chlopčíkovi připadal jejich tanec veselý a hravý, jak má cha cha být, a zejména závěr označil za excelentní. Všiml si také, že je tento pár zatížený na ohony - minule měl Roman jako panter ocas, dnes si Kristýna uvolňovala během tance culík. Vlastimil Harapes označil jejich vystoupení za hravé, přesné a skvělé a líbilo se mu to jako divadelní výstup. Celkové hodnocení: 39 bodů.

Ukázka

Posledním tancem večera byl Romanův a Kristýnin quickstep. Vypadali, že si tento tanec mimořádně užívají a strhli k nadšení i publikum v sále. Eva Bartuňková řekla, že to bylo super a že Romanův výkon byl naprosto profesionální, vyzdvihla lehkost a skvělé show. Michael Kocáb jejich výkon považoval za „obluzující“. Vysoce hodnotil také práci nohou, připadaly mu přesné. Nakonec řekl, že to Roman s Kristýnou „absolutně rozsekli“. Celkové hodnocení: 40 bodů.

Ukázka

Hodnocení poroty

Taneční pár Tanec Vlastimil Harapes Eva Bartuňková Michael Kocáb Zdeněk Chlopčík Celkem
Taneční párRoman Vojtek,
Kristýna Coufalová
cha cha 10 10 9 10 39
Taneční párRoman Vojtek,
Kristýna Coufalová
quickstep 10 10 10 10 40
Taneční párVáclav Vydra,
Petra Kostovčíková
waltz 8 8 7 7 30
Taneční párVáclav Vydra,
Petra Kostovčíková
slowfox 8 8 8 8 32
Taneční párTomáš Dvořák,
Kamila Tománková
passo doble 9 9 8 6 32
Taneční párTomáš Dvořák,
Kamila Tománková
waltz 9 9 9 10 37

Tento večer soutěž opustili Tomáš Dvořák a Kamila Tománková. Příště je finále a poslední dva páry, které ještě zůstaly v soutěži, zatančí tři tance - svůj nejlepší standardní tanec, nejlepší latinu a freestyle. A nakonec budeme znát Krále tanečního parketu.