Domů

sobota 17. 2. 2007

ČT1 20:00 StarDance Story

PST 
Stopáž: 53 minut
Rok výroby: 2007

Přidat do Osobního programu
Nastavit připomenutí

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

 

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 29643

Novinky

Nejčastější dotazy - odpovídá vedoucí projektu StarDance Jan Potměšil

4. 12. 2006

Jan Potměšil

Jakým způsobem byly vybírány známe osobnosti do soutěže? Na základě jakých kriterií?

Soutěžící byly vybíráni na základě jejich fyzických a časových dispozic. Zároveň byl u celebrit kladen důraz na rozmanitost profesí: proto soutěží a soutěžily moderátorka, herečka, herec, zpěvačka, sportovec atd. A také ČT chtěla oslovit nejrůznější věkové kategorie tzn. nejmladší H. Zeťová a nejstarší...u dam se nesděluje…

Kdo pro jednotlivé páry připravuje jednotlivé „scénky“, které doprovázejí samotný tanec a jsou již nad jeho rámec – odborníci nebo záleží na invenci samotných párů?

Každý tanec připravuje profesionální tanečník, který nejenže slavnou osobnost učí základní kroky, ale také staví celou choreografii – součástí jsou i prvky jako příchod na parket (velmi originální příchody má pár J. Tománek a J. Voldánová) a sem samozřejmě patří i tzv. scénky. Samozřejmě některé nápady jsou od obou poloviček páru. Vřele doporučujeme pozorně sledovat sestřihy z tréninků, které jsou součástí celého programu a odhalují zákulisí, kdo koho učí, kdo jak má pevné nervy a výdrž atd.

Jsou soutěžící za svoje účinkování ve Star Dance honorováni? Mohou soutěž opustit, pokud by dostali třeba nějakou zajímavou nabídku ve své profesi?

Soutěžící může ze soutěže omluvit kvůli např. závažnému onemocnění, nebo jiná fyzické indispozici, která by ohrožovala jejich zdraví. (Soutěžící jsou honorování, není možné, aby se desítek, nebo i stovek hodin tréninků, zkoušek, tzv. generálek a samotného přímého přenosu účastnili zdarma.)

Kdo soutěžícím navrhuje, šije a kupuje kostýmy? Asi to nebudou kousky, které by si sami vytáhli ze své skříně...

O kostýmy se starají výtvarnice Hana Kopecká a Zuzana Straková. Výrobu kostýmů zajišťuje firma Heller ve spolupráci s návrhářkou Kateřinou Novohradskou. Kostýmy poroty navrhla Ellen Horská.

Vedle tanečních expertů v porotě je i pan Kocáb. Zastupuje „laickou“ veřejnost, nebo i on má nějaké „taneční vzdělání“, a posuzuje tak jednotlivé kreace okem odborníka?

Pan Michael Kocáb je v porotě jako odborník především přes hudbu. Jako všestranný a uznávaný muzikant. Skládal i muziku pro tanec a o tanec se celý život zajímá. Pan Kocáb patří k nejvýraznějším muzikantům v Čechách a jsme velmi rádi, že přijal post porotce. Pokud se někomu zdá, že pan Kocáb zastupuje laickou veřejnost, je to jedině dobře, je vidět, že se s ním diváci ztotožňují.