Domů

sobota 17. 2. 2007

ČT1 20:00 StarDance Story

PST 
Stopáž: 53 minut
Rok výroby: 2007

Přidat do Osobního programu
Nastavit připomenutí

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

 

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 29643

Novinky

Vizážisté StarDance

4. 12. 2006

Vizážisté
Vizážisté
Vizážisté
Vizážisté
Vizážisté
Vizážisté
Vizážisté
 

© foto: Petra Jansová

O soutěžící, moderátory a porotu se stará 6 vizážistů: 3 vlasoví stylisté a 3 vizážisté pečují o make-up účinkujících. Vlasové stylisty vede Jiřina Pahlerová, líčení zastřešuje Pavel Bauer.

Vizážisté nemají soutěžící předem rozdělené, naopak každý týden si soutěžící střídají, aby se líčení a účesy lišily a soutěžící byli pokaždé jiní. Úprava vlasů, účesy i vlasové doplňky a šperky se navrhují podle šatů a podle připomínek soutěžících.

Dle slov Pavla Bauera je líčení záměrně na StarDance civilnější, než jaké bývá při tanečních soutěžích, kde jsou tanečníci zvyklí na divadelně nápadný způsob líčení. „Nechceme nic kabaretního,“ říká Pavel Bauer, „hlavně aby se soutěžící cítili dobře“.

Do vlasů se přidávají barevné pramínky vlasů (např.červený měla Kristýnka Coufalová od Romana Vojtka) a příčesky. Dle vlasové stylistiky Jiřiny Pahlerové byla už jednou ve StarDance použita paruka a to u Kamily Tománkové. Moderátorce Terezce Kostkové vlasoví stylisté prodloužili vlasy. Terezka říká, že se v dlouhých vlasech cítí „dámštěji“.

Při líčení tváří se korigují nedokonalosti a nepravidelnosti v obličejových proporcích, dámám se lepí umělé řasy, někdy do koutku očí lehce přidávají zdobné kamínky. Opět vše decentně.

Na líčení si soutěžící i vizážisté nechávají dostatek času, protože líčení by mělo být, dle Pavla Bauera, i relax před soutěží. Soutěžící jsou za celý týden hodně unaveni z tréninků, pátek a sobota jsou pro ně celodenní zápřahy, takže součástí líčení jsou i masáže obličeje a pleťové masky. „My nejsme jen vizážisté, ale tak trochu i lazebníci, kteří soutěžícím dopřejí oddech a relax, aby nabrali nové síly,“ říká Pavel Bauer. Možnost odpočinku v maskérně si nenechá vzít žádná ze soutěžících, Mahulena Bočanová se na relax v maskérně vysloveně těší.

Vizážisté si soutěžící „hlídají“ i během přímého přenosu. Je zajímavé, že orosení tanečníci moc nestojí o přepudrování před příchodem do tzv. green roomu, kde je zpovídá Tereza Kostková. Možná proto, aby diváci viděli, kolik námahy do svého výkonu soutěžící vložili.

Určitě jste si všimli, co všechno na sebe prozradí lidé v kadeřnictví. Totéž platí i v maskérně, i tam na sebe všichni všechno řeknou, i když ve vzájemně propojené maskérně StarDance se ani tak nevedou monology, jako se tam všechno řeší společně. Ostatně, společně se ve StarDance dělá snad úplně všechno.