Domů

sobota 17. 2. 2007

ČT1 20:00 StarDance Story

PST 
Stopáž: 53 minut
Rok výroby: 2007

Přidat do Osobního programu
Nastavit připomenutí

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

 

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 29648

Novinky

Šaty a příprava na první vystoupení

30. 90. 2006

Tréninky začaly za přísného utajení 1. září. Trénuje se denně. Na každý tanec musí být nové šaty. Aby se předešlo stresům, tak už se teď v přípravném období před začátkem soutěže připravují veškeré návrhy.

1. pár Jolana Voldánová – Jan Tománek

Jolana Voldánová vstupuje do soutěže s waltzem. Její partner Jan Tománek pro společné soutěžní entré vybral due One Hand,One Heart (L.Bernstein) z muzikalu West Side Story. Proto jsou Jolaniny první soutěžní šaty mají hnědo-zlato-smetanový tón.

S Jolanou tančí nejvyšší muž v soutěži – Jan Tománek (190 cm). (Finalista mistrovství ČR v latinskoamerických a 10 tancích.)

Jako všichni tanečníci i on má pro standardní tance frak ušitý na míru. Na obrazovce bude velice osvěžující vidět tuto frakovou módu, protože ta se v běžném životě nevyskytuje. Frak doplňuje úzký klasický motýlek a klasická fraková košile s ohnutým límečkem.

Málokdo ví, že při zkoušení fraku musí tanečník nejen zaujímat dokonalé držení těla, ale i předstírat, že drží partnerku.

2. pár Tomáš Dvořák - Kamila Tománková

omáš má svalnaté sportovní tělo, a protože s Kamilou začíná v soutěží temperamentním latinským tancem – čačou, tak základem kostýmu jsou latinské kalhoty. Latinské kalhoty jsou na tělo, mají vyšší pas a dole trochu rozšířené nohavice. Pod botami mají gumy, aby se při výkopu nohavice neohrnovaly a držely pevnou přesnou linii. Tomáš má černé kalhoty.

Protože tanečníci latiny jsou zvyklí na velice výstřední až extravagantní košile, kde je našito plno ozdob, košili musela výtvarnice kostýmů Hana Kopecká s Tomášem konzultovat. Tomáš Dvořák odmítl jakékoliv ozdoby a vyžádal si jednoduchou černou košili.

Tomášovou partnerkou je snědá štíhlá černovlasá tanečnice Kamila Tománková (finalistka mistrovství ČR v latinskoamerických a 10 tancích, nyní na mateřské dovolené), která má velice odvážné sexy šaty v ostře zelené „apple“ barvě. Kamila je ze soutěžících tanečnic asi nejvíce odhalená, však také s Tomášem tančí hodně sexy tanec na skladbu Seňorita od Justina Timberlakea.

Tomáš Dvořák nikdy nechodil do tanečních: „Já jsem totiž přecházel z druhého ročníku gymnázia ve Zlíně Zlína do třetího ročníku do Prahy. Ve Zlíně se chodilo do tanečních ve třeťáku a v Praze ve druháku, takže jsem taneční úplně minul.“

Všichni muži tančící latinu mají košili, která je vlastně body. Neboli košili, která se v rozkroku zapíná jako body, protože při latině se dělají různé extrémní pohyby, při nichž by se košile vyhrnula. Všichni soutěžící pánové přijali informaci o body s obrovským haló, smíchem a peprnými poznámkami. Ovšem největší legrace nastala, když Tomáš Dvořák uviděl boty na latinu - jsou totiž na podpatku.

Jana Švandová - Zdeněk Fenčák

Tato dvojice přesně ví, co chce. Taky si jako první začali okamžitě tykat. V soutěžním úvodním večeru tančí čaču na písničku Toma Jonesa „Sex Bombe“. Pro jejich kostým zvolila výtvarnice Hana Kopecká výrazně sytou fialovou barvu. „Zdeněk Fenčák je opálený, Jana Švandová blondýna s krásnou postavou, oba ostrou barvu unesou.“ (Zdeněk Fenčák je mistr Rakouska v latinskoamerických tancích, takže Jana Švandová si lepšího učitele přát snad ani nemohla.)

Zdeněk si dovolil extravaganci: má fialovou košili s hlubokým výstřihem do véčka ozdobenou fialovými kamínky. Šaty Jany Švandové zřejmě budou mnohé muže pánů velice sexy, protože Jana je rafinovaně zahalená a přitom odhalená: vpředu je od krku po kolena zahalená, sukně končí třásněmi, má zahalené ruce a jediné, co má úplně odhalené, jsou záda.

4. pár Roman Vojtek a Kristýna Coufalová

Začínají standardním waltzem, Kristýna vybrala skladbu It is you ze známého filmu Shrek. Roman Vojtek má klasický frak, který jeho temperament ale ani v nejmenším neomezuje.

Jeho partnerka Kristýna Coufalová je mladá křehká romantická blondýnka a na první tanec bude mít šaty ve fuchsiovou-sytě růžové barvě. Dvacetiletá studentka Kristýna je benjamínkem soutěže (v závodních tancích to nicméně dotáhla až do semifinále Mistrovství ČR v 10 tancích).

Roman Vojtek se o Kristýnu příkladně stará („Tak dlouho si budeš šlapat po teplácích, až spadneš!) a ona k němu hodně obdivně vzhlíží. Jakkoliv by u každé dvojice při vymýšlení choreografii měla mít hlavní slovo závodní tanečnice (resp.tanečník), zde se situace vyvíjí jinak. Roman při vymýšlení nezapře bývalého sportovního gymnastu, ani muzikálového herce. Přestože má Roman z VIP osobností ke společenskému tanci asi nejblíže, příznává, že „po prvních trénincích měl solidní depku, protože mu vůbec nešly taneční kroky.“

5. pár Václav Vydra - Petra Kostovčíková

Vašek Vydra vstupuje do soutěže s latinskoamerickým tancem a bude celý v démonicky černé. Na rozdíl od ostatních pánů, tančících latinu, má ještě sako. Vašek Vydra hrdě přiznává, že v životě nebyl v tanečních a tanečky ho nikdy moc nebraly. Jeho pohled se radikálně změnil poté, co se seznámil se svou soutěžní partnerkou Petrou. Neuvěřitelně vitální a energická Petra Kostovčíková může domácí i zahraniční taneční tituly rozdávat (m.j.byla mistryně ČR v latinskoamerických tancích, vicemistryně Německa v latinskoamerických tancích aj) Neboli Petra utancuje Čechy i Němce, ještě navíc vystudovala vysokou školu ekonomickou.

Petra Kostovčíková zřejmě bude nejtemperamentnější tanečnicí v soutěži. Už teď dokázala Vaška Vydru strhnout k neuvěřitelným výkonům, nad kterými žasne i on sám.. O Petřiných sytě žlutých šatech s dlouhými třásněmi se říká, že jsou nejvíc „hot“. Aby pár ladil dohromady, Vaškovo sako je žlutě vypodšívkované.

6. pár Jan Čenský – Tereza Bufková

Jan Čenský tvrdí, „že vůbec nezná taneční figury, ale je králem ploužáků“. Do soutěže vstupuje s mladou studentkou pedagogiky Terezkou Bufkovou a to v rytmu waltzu. (Terezka už toho v tanečcích také hodně vyhrála, byla finalistou Mistrovství ČR v 10 tancích, semifinalistkou Mistrovství ČR ve standardních tancích apod.)

Málokdo umí nosit frak jako Jan Čenský. Dle výtvarnice kostýmů Hanky Kopecké je: „pan Čenský princ oděný ve fraku“, což obdivnými pohledy přiznává i jeho partnerka Terezka Bufková, která má pro úvodní waltz nádhernou lososovou toaletu, která jí jde jí krásně k vlasům. Taky podtrhuje romantickou taneční skladbu My cup runneth over, kde se zpívá o lásce a začínajícím ránu. Tomuto páru se začalo přezdívat „pohádkovy“.

Honza Čenský je při trénincích galantní, Terezka v sobě nezapře pedagogické sklony, ve svých požadavcích je hodně precizní, proto ji Honza Čenský občas oslovuje “paní učitelko“.

7. pár Mahulena Bočanová - Jaroslav Kuneš

„Tanec není uzpůsobený na ráno“, otevírá každý ranní trénink tanečník Jaroslav Kuneš. „Mahulena taky ne,“ dodává Mahulena Bočanová.

Do soutěže vstupují čačou a Mahulena bude mít výrazné červené šaty. Jako jediná má šaty do véčka za krk a k tomu má červené rukavičky do špičky. Tréninky začínají strečinkem a celkovým protažením těla. Na tréninky doporučil Jarda Mahuleně měkké „jazzové boty“. A pak už spolu „krouží kyčlemi osmičky“, „vyhazuj kyčle stranou“ apod.

Jaroslav Kuneš je neuvěřitelně pohyblivý tanečník, což je vidět i z jeho soutěžních výsledků: vícenásobný mistr ČR v latinskoamerických tancích, semifinalista Mistrovství světa a Blackpool Dance Festivalu (což je nejvýznamnější světový taneční festival) a hlavně mistr ČR v salse, takže se máme na co těšit.

8. pár Helena Zeťová – Eduard Zubák

Začíná v soutěži standardním tancem a se svým partnerem Eduardem Zubákem trénují většinou večer po koncertech a vystoupeních. Pro taneční premiéru má připravenou stříbrno-šedo-černou taneční róbu, k níž patří volný tmavší závoj. Helena přistupuje k tréninkům jako moderní dívka. Všechny taneční kroky si pro jistotu točí na mobil, aby podle záznamu mohla doma trénovat.

Do soutěže vstupují waltzem Amore Musica a rumbou Fields of Gold od Stinga.

O Edovi Zubákovi se v tanečních kruzích ví, že vždy protěžuje své partnerky a skromně se stahuje do ústraní. Zdá se, že tomu bude i tentokrát. Eduard Zubák je také naše taneční špička: mistr ČR profesionálů v latinskoamerických tancích vicemistr ČR v salse, dokonce i člen flamengové skupiny Arsa Ytoma.

A ještě jeden pohled do zákulisí pro dámy:

Vidíte ty krásné nohy u všech tanečnic? Tanečnice používají místo punčocháčů tzv. tělové silonky. Silonky ve spreji se nastříkají na tělo, rozetřou a vznikne takový film, jako by člověk měl opravdové silonky. Modřiny, žilky - vše se schová, nohy jako od modelky.