CK mohly otevřít kamenné pobočky. Zájem klientů zatím ale nebyl tak velký, jak by se dalo očekávat. CK se setkávají s obavami cestujících, za jakých podmínek můžou odjet. Přívalové deště v posledních dnech zvedaly hladiny českých toků. Např. hasiči v Moravskoslezském kraji od rána měli přes 200 výjezdů, nejvíc na Opavsku.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Bleskové záplavy po deštích

Po vytrvalých a vydatných deštích těchto dnů a uplynulých hodin skutečně zvedly hladiny a průtoky se zvýšily na úroveň různých stupňů povodňového nebezpečí. Momentálně na nejvyšší 3. stupeň, který znamená stav ohrožení, vystoupala Úslava na Plzeňsku.

Pražští hasiči prošli dalším cvičením

Zatímco někde byli hasiči kvůli velké vodě v plném nasazení, v Praze se na takovou možnou kritickou situaci připravovali. V Komořanech si nacvičovali obsluhu velkých čerpadel.

Obec žádá o výstavbu protipovodňové ochrany

Vodou zaplavené Šilheřovice jsme viděli v úvodní reportáži. 4 roky tam usilují o výstavbu protipovodňové ochrany. Jenže všechno ztroskotává na tom, že obec nemá dost svých pozemků, aby je mohla vyměnit s majiteli parcel, na nichž by měl vzniknout zádržný poldr.

Novinky z tiskové konference vlády

Vláda ještě na poslední chvíli upřesnila podmínky pro otevření a provoz venkovních zahrádek restaurací, kaváren, cukráren, hospod, barů a dalších občerstvení platné od pondělí. Dále také změnili podmínky cestování.

Cestování do Bavorska

Lidé, kteří bydlí blízko nebo aspoň v dosahu hranic s Německem, od první chvíle, kdy je to zase možné, ve velkém využívají možnosti cest za nákupy do sousedních spolkových zemí - Bavorska a Durynska.

Cestovní kanceláře mají omezenou nabídku

Situace ohledně možností cest do vzdálenějších a exotických zemí je zatím dost nepřehledná. Některé státy mimo Evropskou unii turisty zatím vůbec nepřijímají - a to ani v případě, že mají negativní PCR test nebo doklad o očkování.

Rotační výuka na základních školách

Od pondělí se k výuce do škol, v tuto chvíli nastálo, vracejí všechny děti z 1. stupně základních škol. A stejně tak systém střídavé výuky - ve škole a distančně ob týden - končí žákům 2. stupně a studentům nižších ročníků víceletých gymnázií.

SeČTeno z kraje Vysočina

Týden co týden, vždy v pátek, vám v našem zpravodajském seriálu SeČTeno nabízíme pohled na to, jak covidová pandemie za uplynulý rok zasáhla do života jednotlivých regionů.

Velký zájem o malotřídky

Malotřídky, které se při rozvolňování otevíraly mezi prvními, se v regionu znovu dostávají do obliby. Rodiče upřednostňují rodinnou atmosféru malé školy a také nižší počet dětí v lavicích.

Chybí peníze na opravu silnic

Na Vysočině se škrty vyhnou jediné a pro kraj klíčové oblasti, a tou je doprava, konkrétně opravy silnic a dálnic. Veškeré práce tady budou pokračovat podle plánu.

Plzeňský kraj rozdělí obcím dotace

Plzeňský kraj rozdělil obcím do 2 000 obyvatel na dotacích z Krajského programu stabilizace a obnovy venkova na šedesát milionů korun. Peníze půjdou do obecních budov, místních silnic, požárních nádrží, osvětlení i na opravu památek.

Hradební opevnění v Čáslavi je nebezpečné

Kontrola hradebního opevnění v Čáslavi po zimě ukázala, že jeho část je v havarijním stavu. Na mnoha místech se jeho zeď bortí a padají z ní kameny. Až tak, že město musí situaci naléhavě řešit.

Popelnice s čipy a GPS na Voticku

Kolik se vyprodukuje a vyveze odpadu z popelnic? To teď budou s naprostou přesností vědět v devíti obcích na Voticku ve středních Čechách. Právě teď v nich začali instalovat speciální čipy, které všechny tyto údaje zaznamenávají.

Most má nově i digitální podobu

Digitálního dvojníka města Mostu vytvořili během distanční výuky žáci z tamní Základní školy Zdeňka Štěpánka. Učitel Petr Mašek chtěl, aby děti čas u počítače trávily smysluplně a rozvíjely při tom svoji kreativitu a počítačovou gramotnost.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ZJ ST AD HD