Obyvatelé jihočeského Chýnova čekají na znovuzahájení stavby obchvatu. Práce muselo ŘSD zastavit kvůli sporu s majitelkou blízkého domu. Chirurgická oddělení v krajských nemocnicích Plzeňského kraje se teď rychle plní pacienty. Na plánované operace od podzimní vlny ve všech čtyřech krajských nemocnicích čeká více než tisícovka lidí.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Nezabezpečený muniční areál ve Vrběticích

Po tom všem je muniční areál ve Vrběticích na Zlínsku dál přístupný, prakticky komukoliv. Skrze chybějící oplocení se volně dostal právě až k někdejším skladům - nenarazil ani na varovné cedule.

Likvidace následků explozí ve Vrběticích trvala 6 let

Likvidace následků explozí ve Vrběticích trvala 6 let - šlo o nejnáročnější policejní zásah tohoto druhu v české historii.

Česko-ruská krize dopadá na cestovní ruch

Současnou česko-ruskou diplomatickou roztržku - sledují ještě o něco napjatěji než jinde v Karlových Varech. Pro největší české lázně jsou Rusové nejpočetnějšími návštěvníky. Zmizeli z města už za covidové pandemie. A jak to bude dál, je nejisté.

Demonstrace před ruský velvyslanectvím v Praze

Před ruským velvyslanectvím v Praze se dnes, stejně jako už včera, protestuje. Účastníci protestů zeď velvyslanectví postříkali kečupem, přicházejí s transparenty a vlajkami - českými, ale třeba i ukrajinskými.

Děti z Děčínska se vrací do škol

Na rozdíl od zbytku republiky na Děčínsku šli žáci prvních a druhých tříd do škol až dnes. O odkladu nástupu rozhodli krajští hygienici. V regionu se totiž objevily dva případy brazilské mutace koronaviru.

Hlasování o odvolání ředitele školy v Semilech

Ředitel semilské školy nerespektuje nařízení Ministerstva zdravotnictví a hygieniků - děti ve škole se nemusí testovat na koronavirus a při vyučování nemusí mít roušky, jen ve společných prostorách.

V Praze od srpna zdraží jízdné

Praha od srpna zdraží jízdné v městské dopravě - týkat se to bude jednorázových jízdenek, cena ročních předplatních kuponů zůstane stejná. Zároveň vznikne nový tarif pro lidi ve hmotné nouzi.

Chýnov čeká na obchvat

Obyvatelé jihočeského Chýnova čekají na znovuzahájení stavby obchvatu. Práce muselo Ředitelství silnic a dálnic zastavit kvůli sporu s majitelkou blízkého domu. Město se nakonec dohodlo na odkupu nemovitosti. Stavba ale zatím stále zůstává opuštěná.

Zničil auto v opilosti,nezaplatil

Bývalý manažer firmy Královéhradeckého kraje CIRI Lukáš Korych dosud nezaplatil 403 000 Kč za auto, které poničil při nehodě v opilosti. KÚ po něm marně vymáhá peníze.

Přibývá případů vloupání do aut

Kriminální policie v Praze upozorňuje a varuje. Řidiči jsou míň opatrní než dřív, zbytečně v autech nechávají věci, které lákají zloděje. A tak v hlavním městě za uplynulé týdny a měsíce statisticky nápadně přibylo případů vloupání do aut.

Velká zájem o plánované operace

Sotva se nemocnice od covidového provozu začaly vracet k normálnímu provozu a znovu obnovily fungování svých standardních oddělení, rychle se do posledního místa zase zaplňují pacienty.

Klisny koně Převalského na Dívčích hradech

Na pláni na Dívčích hradech v Praze 5 jsou k vidění klisny koně převalského. Do výběhu je dnes odpoledne vypustili chovatelé z pražské zoologické zahrady. Během roku na místo přibude také hřebec.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ZJ ST AD HD