Domovy pro seniory se připravují na sobotní znovuzavedení návštěv. Každý host bude povinen předložit negativní test na koronavirus. Městské policii v Táboře pomáhají v terénu dva romští asistenti. Mají přispět hlavně k prevenci kriminality tzv. dětských gangů.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Domovy seniorů se chystají na návštěvy

V domovech pro seniory se připravují na obnovení návštěv. To povolila vláda od soboty 5.prosince. Bude ale potřeba mít negativní test na covid-19. Výsledek nesmí být starší než 48 hodin.

Mobilní laboratoř na testování covid 19

Speciálně upravený sanitní vůz jako mobilní laboratoř pro testování na covid-19 se nově zkouší v Praze. Tým odborníků s ním bude jezdit třeba do firem, kde ve stejný moment odebere vzorky většímu počtu lidí.

Pomoc pacientům se ztrátou čichu

Až 60 procent lidí, kteří se nakazili covidem-19, trpí poruchou čichu. U většiny pacientů se tento smysl vrátí do dvou až tří týdnů. Pro ty, kterým se čich nevrátil ani po měsíci od prodělání nemoci, otevřela brněnská Nemocnice u sv.Anny specializovanou poradnu.

Počasí komplikovalo dopravu

Část Česka zasypal sníh. A natočili ho i naši iReportéři. Kromě Krušných hor je to vidět například na záběrech z Loun v Ústeckém kraji. Právě tam zimní počasí komplikovalo taky dopravu.

Jak koupit dálniční známku

Po 25 letech v Česku končí nalepovací dálniční kupony. Ode dneška si můžou řidiči nově koupit známky elektronické, platné pro příští rok. A to buď v síti prodejních míst, nebo na e-shopu.

Autoškoly mohou už týden pouštět svoje žáky ke zkouškám

Jenže budoucím řidičům chybí jízdy. Podle instruktorů navíc většina studentů bude muset za volantem strávit víc hodin, protože kvůli uzavření autoškol na konci října žáci víc než měsíc auto neřídili. Většina autoškol má problémy ještě po jarní vlně koronaviru. A kurzy musely zdražit.

Odstupné 720 tisíc korun

Odnese si ho odvolaná předsedkyně představenstva Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje Ivana Urešová.

Spor o očkování proti tetanu

Matka odmítla nechat očkovat své dítě proti tetanu. Soud proto rozhodl o jeho předání do péče nemocnice. Matka teď ale své dítě skrývá.

Kraje a obce by měly dostat víc peněz z rozpočtového určení daní

Schválili to poslanci. Podpořili tak senátní novelu zákona. Samosprávy by tak mohly získat ročně navíc 500 až 700 milionů korun. Změnu podporuje i ministryně financí.

Karlovarský kraj dál bez koalice

Zastupitelé Karlovarského kraje opět nezvolili hejtmana a vedení kraje. Ani napočtvrté se tak nepodařilo vytvořit novou koalici.

Prevence kriminality problémové mládeže

Městské policii v Táboře pomáhají v terénu dva romští asistenti. Mají přispět hlavně k prevenci kriminality takzvaných "dětských gangů", která se v posledních měsících zvýšila i kvůli tomu, žeděti nebyly ve školách.

Video odhalilo týrání krocanů

Drastickými záběry z nakládky krocanů z drůbežárny v Kostelci u Stříbra na Tachovsku se zabývají veterinární inspektoři. Mají podezření, že tam docházelo k týrání zvířat.

Prodej vánočních stromků

Dnes otevřela většina prodejců vánočních stromků. Od rána k nim míří první zákazníci, kteří si chtějí vybrat to nejlepší z nabídky.

Strom přání a naděje Univerzity Pardubice

Letos ho zcela netradičně zdobí přání studentů, vyučujících a dalších pracovníků univerzity, která k němu poslali.Tyhle vzkazy mají být nadějí, že navzdory všemu, co se v současné době děje, se přání do jednoho splní.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ZJ ST AD HD