Česko zasáhl silný vítr. Výsledkem byly polámané stromy, poškozená auta a hodinová zpoždění na železnicích. Desítky tisíc lidí se ocitly bez elektřiny. Ruská letecká společnost Pobeda zvýší od 1. října počet letů do Karlových Varů. Jediná pravidelná linka karlovarského letiště jich z Moskvy vypraví místo dvou týdně celkem pět.

Obsah dílu

Silný vítr zasáhl celou ČR

Výpadky elektřiny jsou hlášené ze všech regionů země - momentálně je bez proudu necelých 20 tisíc domácností. Vůbec nejsilnější poryvy meteorologové zaznamenali už v noci na Sněžce.

Vítr komplikoval dopravu a dodávky elektřiny

Silný vítr lámal stromy a ty pak poškodily několik aut, střech a komplikovaly provoz na železnici. Přerušené dodávky elektřiny energetici během dne průběžně obnovovali. Výstraha na silný vítr platí pro všechny kraje do dnešních osmi hodin večer.

Birke v kraji rezignoval

Poslanec a předseda KV ČSSD v Královéhradeckém kraji Jan Birke rezignoval na post zastupitele kraje. Na protest proti způsobu řízení zdravotnictví.

Víc letů z Ruska do Karlových Varů

Ruská letecká společnost Pobeda, která je pobočkou Aeroflotu, od října zvýší počet svých letů do Karlových Varů. Místo dvou jich bude pět týdně. Pobeda momentálně provozuje jedinou pravidelnou linku do západočeských lázní.

Útulkům bez spolupráce s obcí hrozí zánik

Několik desítek útulků a záchranných stanic pro toulavá, zraněná a opuštěná zvířata ohlásilo, že může ukončit své působení - s tím, že o tisíce, hlavně psů a koček se nikdo nepostará. Regují tak na návrh novely, který už je v Poslanecké sněmovně.

Policejní akce na D1 odhalila desítky přestupků.

V dopravním omezení kvůli modernizaci D1 vzniká na D1 nejvíc komplikací.

Sobotní pád části domu v České Lípě rozvířil diskusi o stavu starších budov.

Riziko podobných případů se ještě zvyšuje v zimním období, kdy střechy zatíží sníh. Hlavně starší nemovitosti by proto měli majitelé pořádně zkontrolovat.

Krizové plány českých měst

Města jsou dnes většinou lépe připravena na krizové situace. V případě nutnosti postupují podle takzvaných krizových plánů. Minulý týden ho vyzkoušeli v Liberci, kde museli kvůli nálezu nevybuchlé letecké pumy z 2. světové války evakuovat 4,5 tisíce lidí.

Referendum o kravíně v Bělé u Staré Paky

Debata v Bělé na Semilsku o možné výstavbě velkokapacitního kravína. Přibližně třetina obyvatel obce se v petici postavila proti záměru. V sobotu se budou moct vyjádřit v referendu.

Na chráněném úseku šumavské Teplé Vltavy platí už od konce srpna zákaz splouvání

Kvůli nedostatku vody klesla hladina pod padesát centimetrů. A vodáci nesmí vyplouvat ani s průvodcem. Zatím je to nejdelší zákaz, který tu kdy platil. Registrované splouvání kvůli tomu letos skončí pravděpodobně se ztrátou.

Internet v pražském metru

Pražský dopravní podnik rozšiřuje pokrytí signálem v metru o další čtyři stanice.

Lék na ochranu před nákazou HIV

Fakultní nemocnice v Plzni nově nabízí lék, který chrání před nákazou HIV. Je určený zdravým lidem, kteří se dostanou do kontaktu s HIV pozitivními. Přípravek se jako prevence užívá ve světě už 7 let. V Česku je dostupný od loňska.

Terapie uměním a pohybem v nemocnici v Broumově

V broumovské nemocnici zkouší terapii uměním a pohybem. Je určená především lidem na lůžkách pro dlouhodobě nemocné, kterým má zpestřit jednotvárný nemocniční pobyt.

Začíná týden knihoven

Začíná Týden knihoven. Po celém Česku jsou připraveny stovky doprovodných akcí pro malé i velké čtenáře. Hlavním smyslem je podpořit četbu a knihovny. Těch má Česko nejhustší síť na světě. V malých městech a na vesnicích často suplují kulturní domy.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD